Fanoušci Vlků zařvali šestkrát. Jablonec doma přehrál Trutnov
HC Vlci Jablonec – HC Bak Trutnov 6:3 (4:1, 2:0, 0:2)
První třetina se Jabloneckým povedla velmi dobře. I druhá měla podobný průběh. Využili po třinácti vteřinách i přesilovku, stříleli branky.
Divákům se muselo utkání líbit, viděli šest branek v síti hostů, šestkrát si zakřičeli. A tím také Vlky drželi až do závěrečného hvizdu a nedovolili, aby body putovaly do Krkonoš.
Třetí třetinu Vlci trochu podcenili, na rozdíl od soupeře, který i když prohrával už o čtyři branky, tak utkání nevzdal a stále se tlačil ke svatyni Vlků. Domácí se nechali lehce uspat na vavřínech čtyř vstřelených branek a kdyby rozhodčí už už neodpískal konec, mohlo ještě dojít na dramatický závěr. A možná by měli Vlci co dělat, aby vítězství ubránili.
Kouč si pochvaloval
„Vlítli jsme do utkání s obrovským elánem a hned ve dvacáté minutě jsme vstřelili první branku. A ta nás nakopla, dala nám psychickou sílu. První třetinu jsme dokázali vyhrát, dávat pěkné branky, dobře jsme kombinovali. Dvakrát se nám ale stalo, že jsme nechali hráče za sebou,“ ohodnotil začátek vítězného utkání II. ligy trenér jabloneckých Vlků Karel Hornický.
„Ve třetí třetině nehráli někteří hráči na sto procent. Nedali hře to, co bylo potřeba. Ale i tak jsme měli průběh celého zápasu tentokrát jasně pod kontrolou. Soupeř se na to do poslední vteřiny nevykašlal, i když po dvou třetinách prohrával 6:1. Občas se stává, když se hraje s vysokým brankovým rozdílem, tak ten, kdo prohrává, výrazně poleví a už jen čeká, jak to dopadne. Na konci jsme ale i my museli zvýšit úsilí, aby nakonec utkání neskočilo nějakým dramatem, o které jsme zrovna nestáli,“ řekl ke konci duelu trenér Hornický. A hráče chválil za to, že do zápasu vlítli naplno už od první minuty a plnili to, co po nich kouč chtěl. A na výkonu a výsledku to bylo hned znát.
Branky a nahrávky: 1. Miškovský (Plíhal), 12. Tržický (Král), 12. Miškovský (Plíhal), 15. Pavlů (Maďar), 21. Pavlů (Miškovský, Plíhal), 22. Homolka (Kačírek, Jursa) – 16. Chára (Svoboda, Planý), 45. Janoušek, 49. Kubinčák (Svoboda)
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Mašek) – Pavlů, Krejsa, Pulec, Pilař, Čechura, Tržický, Pilek – Kotyza, Maďar, Gecko, Král, Kačírek, Plíhal, Jursa, Miškovský, Homolka, Bouřilat