shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Gólový koncert řídil Bříška

 Do utkání proti Řisutům nastupovali Vlci jako favorité. A také tak zahájili – ani ne tak hrou, jako bohorovným přístupem. Jako by jim nehrozilo od soupeře žádné nebezpečí. Jenže opak byl pravdou a probuzení přišlo jako blesk z čistého nebe.

Z první vážnější akce totiž šli Řisuty do vedení, když se zblízka prosadil Kajl. Bylo to v čase 5:32 a neuplynula minuta a radost hostí mohla být dvojnásobná. Domácímu Hosnedlovi ale přišla na pomoc tyč jeho branky. A do třetice to byl jablonecký gólman, kdo lapil kotouč z vyložené pozice střílejícího útočníka Řisut. Kdyby na  ukazateli skóre svítil po deseti minutách stav 0:3, asi by se nikdo nedivil. Teprve poté se Vlci probrali a výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Ve dvanácté minutě hráli přesilovou hru a po přesné kombinaci celého útoku vyrovnal stav zápasu Bříška. Jejich hra se zlepšila, ovšem k brankovému vyjádření to nevedlo a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhé části ovšem jako by nastoupil jiný tým Vlků. Kombinace směřovali rychle k brance soupeře, nechybělo jim střelecké zakončení, a to, že byl stále nerozhodný stav bylo hlavně zásluhou brankáře hostí Ilašenka. Ten odolával až do poloviny páté minuty, kdy jej překonal po nahrávce Víška Havlas. To bylo znamení k ovládnutí hry domácím celkem a za minutu a půl to již bylo 3:1, když se podruhé prosadil Bříška. Martin Tondr mu poslal dlouhý pas a Bříška po bleskovém objetí branky skóroval. To však nebyl konec brankové „tříminutovky“. Po dalších 70 vteřinách totiž putoval kotouč od Nevyhoštěného k Havlasovi a jeho nahrávku přetavil Víšek ve čtvrtý gól domácích. To již na ledě byl jenom jeden celek – Vlci. Jasně svého soupeře přehrávali a výsledkem byl pátý gól v síti Řisut. Po Bříškově nahrávce střílel přesně nad vyrážečku soupeřova brankáře obránce Žalud. Jak poznamenal jablonecký kanonýr tentokrát v roli nahrávače Bříška – „Myslím, že jsme byli o třídu lepší „ .

Jasné vedení domácích určilo také průběh posledního dějství. Zatímco jablonečtí borci se bavili hokejem, hostující celek se již jen snažil pokud možno neinkasovat. To se mu téměř podařilo. V domácím celku ale řádil Kamil Bříška a ten ve 44.minutě završil svůj hattrick.

A jak viděl zápas ? „Ze začátku to bylo těžké a po první třetině  1:1 nebylo to pravé. Po druhém gólu jsme začali hrát svoji hru a ve druhé třetině nám to tam napadalo.„

Do konce utkání se pak stav již neměnil a Vlci si připsali na své konto další vítězství. Není ovšem čas spát na vavřínech, další zápas je čeká již ve středu v Bílině.  

 HC Vlci Jablonec :  HC Řisuty   6:1  (1:1,4:0,1:0)

Branky a nahrávky: 13.Bříška (Tondr Lukáš, Homolka), 25.Havlas (Víšek), 26.Bříška (Tondr Martin, Homolka), 28.Víšek (Havlas, Nevyhoštěný), 39.Žalud (Bříška), 44.Bříška (Tondr Lukáš, Homolka) – 6.Kajl (Kos, Dostál)

 Vyloučení :  2:8          Využití :  2:0

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař – Homolka, Bříška, Tondr L.  – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný –  Mulač, Brokeš, Babec –  Peřina, Gecko, Zeman

 

Foto: Deník/Petr Zbranek

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!