Hokej se hrát bude! Vlci připravili místa k sezení. Dorazte na sobotní první ligové utkání.

Vzhledem k opatření ministerstva zdravotnictví v minulých dnech to chvíli vypadalo, že na jablonecký hokej se vzhledem k absenci sedadel na zimním stadionu diváci chvíli nepodívají. Vedení klubu ale podniklo kroky, které vedly k tomu, že od zítřejšího dne bude na zápasech k dispozici přes 500 míst k sezení – dostatek tak, aby se všichni diváci vešli. Nově se tedy budou prodávat vstupenky k sezení za cenu 99 Kč – každý fanoušek bude v hledišti míti své místo na sedadlu. Vstupné na stání za 50 Kč nebude k dispozici po dobu trvání opatření ministerstva zdravotnictví.

„Když jsme dostali informaci o mimořádném opatření vlády, kterým je omezen prodej vstupenek k stání ve vnitřních prostorách, s hrůzou jsme si uvědomili, že u nás v Jablonci je na stadionu jen minimum míst k sezení. Začali jsme se smiřovat se situací, že budeme muset hrát bez diváků, což ve druhé lize úplně nedává logiku. Rozhodnutí vlády ale nemá dopad jen na druhou ligu, ale také třeba na zápasy žákovských kategorií, kam také chodí vždy několik desítek diváků, potažmo rodičů,“ říká generální manažer Vlků David Bartel.

Ten se s tím ale nechtěl smířit a přišel s originálním řešením. „Opatřili jsme na stadion více než pět set židlí – sedaček, které budou očíslovány a budou na ně prodávány číslované vstupenky, takže každý divák bude mít zajištěné číslované místo k sezení,“ vysvětluje.

„Židle jsme nakoupili v místní jablonecké pobočce řetězce OBI. Díky vstřícnosti ředitele marketu pana Jiřího Pospíšila jsme dostali na židle slevu a jednak nám bylo zajištěno potřebné množství sedaček. Díky tomu, že je generální manažer starý lišák, je nyní zajištěno pro diváky v Jablonci více než pět set míst k sezení,“ směje se Bartel.

„Apelujeme na diváky, aby přišli s rouškami, protože ve vnitřních prostorách platí povinnost jejich nošení. Pokud někdo z fanoušků nebude mít vlastní roušku, bude mít možnost si koupit jednorázovou roušku na pokladně zimního stadionu,“ dodává na závěr.