Interreg Česko – Sasko 2021-2027- Přeshraniční juniorské hokejové zápasy

PŘESHRANIČNÍ HOKEJ PRO MLADÉ TALENTY

Pořádáme čtyři hokejové zápasy U17 mezi Weißwasserem, Jabloncem nad Nisou a Turnovem, abychom posílili spolupráci a vývoj mladých talentů. Naším cílem je podporovat a tvořit příležitosti a to bez ohledu na pohlaví nebo původ. Prostřednictvím těchto zápasů vytváříme platformu pro přeshraniční komunikaci a posilujeme regionální vazby.

Naše motto: Silní společně – víc než jen hra!

Zápas 1: TJ HC Jablonec nad Nisou, z.s. – Eissport Weißwasser e.V.

Netrpělivě očekávaný hokejový zápas mezi Weißwasserem a Jabloncem se odehrál 6. ledna 2024 v 11:45 v Jablonci nad Nisou (CZ). Zápas skončil výsledkem 7:0, ale hráče to neodradilo. Příležitostí k intenzivní výměně zkušeností a kultury bylo dost. Navzdory výsledku se do popředí dostala pozitivní atmosféra a střetnutí bylo obohacující nejen ze sportovního, ale i kulturního hlediska. Takové okamžiky posilují vazby mezi týmy a vytvářejí nezapomenutelné zážitky na ledě i mimo něj.

Rádi bychom poděkovali TJ HC Jablonec nad Nisou, z.s. za vzrušující zápas a těšíme se na další pozitivní vývoj v rámci našich dotačních iniciativ.

Zápas 2: TJ HC Jablonec nad Nisou, z.s. – Eissport Weißwasser e.V.

V napínavém a přátelském utkání mezi týmy Weißwasser U17 a Jablonec U17, které se odehrálo 21. ledna 2024 od 12:00 v Jablonci nad Nisou, se náš tým prosadil a zaslouženě slavil vítězství 6:2. Utkání začalo dynamicky a šance byly na obou stranách, což vedlo k napínavým momentům na ledě. Po první třetině se Weißwasser dostal do vedení 4:1, přičemž naši hráči ukázali svou sílu a šikovnost. Ve druhé třetině Weißwasser pokračoval ve svém výkonu a navýšil vedení na 6:1. Hráči ukázali nejen týmového ducha, ale také individuální dovednosti, které vedly k úspěšnému zakončení. Závěrečná třetina byla vyrovnanější a Jablonci se podařilo skórovat a zabodoval na 1:0. Přesto zůstala dobrá atmosféra a přátelský charakter zápasu, který podtrhoval sportovního ducha a férovost obou týmů.

Toto úspěšné přátelské utkání je nejen sportovním triumfem, ale také důležitým milníkem naší podpory z fondu ERDF. Umožňuje našim talentovaným mladým hráčům získat mezinárodní zkušenosti a dále rozvíjet své dovednosti.

Zápas 3: Eissport Weißwasser e.V. – T.J. HC Jablonec nad Nisou, z.s.

Poslední zápas kampaně se odehrál 10. února 2024 v 17:00 na zimním stadionu Weißwasser a přinesl několik vzrušujících momentů. Weißwasser v první třetině úspěšně držel krok a mladé lišky dělilo od nejlepšího týmu ligy pouhé skóre 0:1. V druhé třetině se Weißwasser dostal do vedení, ale v závěrečném dějství se mu podařilo vyrovnat. Navzdory slibnému začátku se Weißwasser ve druhé třetině ocitl ve složité situaci, když nedokázal využít minutovou výhodu 5 na 3. V závěru třetiny se však Weißwasser dostal do vedení a po několika minutách se mu podařilo vyrovnat. Tuto promarněnou příležitost potrestal efektivitou Jablonec, který pokračoval ve vstřelení dvou branek.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném trendu a Jablonec si dalšími góly zajistil konečné vítězství s jasným výsledkem 4:0 (0:1; 0:2; 0:1). Zápas ukázal, jak klíčová je pro výsledek utkání efektivita v přesilových hrách a schopnost využívat šance. Jablonec prokázal důraz a zaslouženě si zajistil vítězství nad Weißwasserem.

Děkujeme TJ HC Jablonec nad Nisou, z.s., HC Turnov 1931, z.s. a Euroregionu Nisa e.V. za, dle našeho názoru, mimořádně úspěšnou spolupráci.

Příspěvek o celé akci na stránkách ES Weiswasser: https://www.lausitzer-jungfuechse.de/projekte-interreg.htm