shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Jablonec si poradil i s Rodosem

Dvůr Králové vedený bývalým reprezentantem Lubinou, a s loni ještě jabloneckými borci Brokešem, Havlasem a Pilařem v sestavě, byl dalším soupeřem Vlků v přípravě na novou sezonu. Dvůr notně posílil, zvěsti o náročnosti přípravy pod Lubinou jdou po hokejové komunitě. Bylo tak otázkou, jak se Vlci s tímto soupeřem popasují. Do utkání nastoupili opět v pozměněné sestavě, nicméně od začátku drželi se svým soupeřem krok. A že to byl opravdu rychlý krok !

   Hrál se od úvodního hvizdu hokej nahoru – dolu, slibné situace se vytvářeli před oběma brankami a gólmani si určitě nemohli stěžovat na nedostatek práce.Tím prvním, kdo musel kapitulovat, byl hostující Konvisser. Stalo se tak na počátku 18.minuty a při oslabení domácího celku. Po akci Mulače byl zakončujícím hráčem Babec.

   Jednobrankové vedení pak vydrželo Vlkům po celou druhou třetinu, ve které byla řada šancí na obou stranách, gólmani ale své týmy podrželi. Hosté měli příležitostí o něco více, ale koncovka tentokrát nebyla jejich chloubou. A překážkou jim byli oba jablonečtí gólmani, kteří si v polovině utkání vyměnili pozice.

   Skóre se tak měnilo až na začátku posledního dějství, když Hrstku překonal Fořt. Odpověď ale přišla vzápětí ! Po pouhých 15 vteřinách poslal Vlky opět do vedení po důrazně vyhraném souboji před brankou hostí Čechura. Hokej ve vysokém tempu pak pokračoval, malinko více ze hry měli hosté, domácí borci jim však nedarovali ani kousek ledu a přítomným divákům se hokej musel líbit. Zvlášť, když v 52.minutě přidal třetí trefu do branky hostí Frk. Vlci pak již další změny nepřipustili a dotáhli zápas do vítězného konce.

„Myslím, že na přípravné utkání se hrálo opravdu ve vysokém tempu, trošku jsem se obával, abychom netahali v utkání za kratší konec, když soupeř přijel se všemi svými posilami. Ale kluci to zvládli perfektně. I když toho na konci asi měli jak se říká, plný kecky. Vyhráli jsme, pochvala patří všem, co naskočili do hry„ – tak to viděl vedoucí týmu Březina.

HC Vlci Jablonec – HC Rodos Dvůr Králové 3 : 1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky : 18.Babec (Mulač, Čechura), 42.Čechura (Švík), 52.Frk (Švík, Tejko) – 42.Fořt

Vyloučení – 3:0 , Využití – 0:0 , V oslabení – 0:1

Sestava Vlků : Jelínek (30.Hrstka) – Čechura, Pavlů, Abraham, Mrkvička, Havelka, Tržický, Šuráň, Mečíř – Mulač, Homolka, Babec – Miškovský, Gecko, Maďar – Tejko, Švík, Frk – Kotyza

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!