shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Jaké budou mládežnické soutěže v dalších sezonách? Padlo rozhodnutí!

Zdroj: Martin Voltr, hokej.cz

V českém hokeji dojde k úpravě struktury žákovských soutěží, v nichž se vyčlení kategorie deváté třídy. Výkonný výbor hokejového svazu však rozhodl o tom, že se tak stane až od sezony 2022/23.

Hráči devátých tříd nově vytvoří samostatnou kategorii. Pod kategorie starších žáků budou spadat hokejisté sedmých a osmých tříd, kategorie mladších žáků budou zahrnovat pátou a šestou třídu.

V kategoriích mladších a starších žáků budou moci kluby podle počtu registrovaných hráčů přihlásit do soutěže smíšená dvouročníková družstva nebo družstva složená z hráčů stejného ročníku.

Český hokej se přípravou návrhu intenzivně zabýval v posledních dvou měsících.

V pondělí zasedal výkonný výbor svazu, který sice novou strukturu jednomyslně schválil, ale s tím, že v platnost vstoupí až od sezony 2022/23. Důvodem jsou dopady pandemie covid-19, které v současné době nedokáže nikdo přesně odhadnout.

Starší žáci Vlků při týmové poradě.

Nejasný je počet hráčů, jež budou v klubech po obnovení soutěží pokračovat. Hokejisty navíc čeká značný věkový a výkonnostní skok poté, co zkraje letošní sezony sehráli jen několik utkání.

V příštím ročníku 2021/22 se tedy bude hrát podle stávajícího modelu, v němž jsou osmá a devátá třída zahrnuty pod kategorii starších žáků, šestá a sedmá pak pod kategorii mladších žáků. Pouze v deváté třídě se bojuje o republikový titul.

Na základě velkého počtu jednoznačných výsledků v zápasech ale došlo už loni v létě k úpravě hracího modelu pro sedmáky a deváťáky, jejichž soutěže se během podzimu měly překlenout do nadstaveb a skupin o umístění.

Výkonný výbor nyní avizoval, že v předepsaných soupiskách a nadstavbových částech soutěží dojde už před začátkem nejbližší sezony k dílčím úpravám.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!