shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Jak budou hrát v nové sezoně nejmladší Vlci soutěžní minihokej? Novinkou jsou například turnaje ve velkém hokeji!

Liberecký český svaz ledního hokeje stanovil nová pravidla pro soutěže našich nejmladších kategorií U8, U9, U10 a U11. Jaké novinky nejmladší vlčí smečky čekají?

Kategorie U8, tedy hráči ročníku 2013 a mladší si jako každý rok zahrají minihokej 3-3 v jedné třetině. Nově se však bude hrát na obou stranách. Hráči hrají s odlehčenými kotouči a sníženými brankami, tak aby bylo hřiště přizpůsobeno věku hráčů.

O rok starší borci z U9 (narození 2012) si za rok zkusí hned dvě varianty minihokeje. První bude tzv. varianty Karlovy Vary, kdy je hřiště podélně rozděleno na půl a branky jsou na brankových čarách. Druhou variantou bude tzv. hřiště Pouzar, kdy je plocha rozpůlena na červené čáře a jedna brána je na brankové čáře a druhá na středovém kruhu pro vhazování. Zápasy budou trvat 3×15 minut a účastníci si již osahají kotouče černé. Zmenšené branky jsou zde ale stále pravidlem.

Do kategorie U10 hrají Vlci minihokej

Stejně jako U9 si i hráči U10 budou střídat varianty mezi Karlovými Vary a Pouzarem. Hrací čas se však u prvního jmenovaného modelu natáhne z 15 na 21 minut.

Velký hokej jako již tradičně čeká hráče kategorie U11. Novinkou bude to, že každý tým odehraje za sezonu několik zápasů 3×21 minut a také se zúčastní několika soutěžních turnajů hraných na 3×12 minut.

Soupeři ve všech kategoriích budou Vlkům Bílí Tygři z Liberce, predátoři z České Lípy, vikingové z Varnsdorfu, sršni z Turnova, hráči Frýdlantu a Lomnice nad Popelkou.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!