Kouč juniorů Jankových: “Tým se stále tvoří. Počítám s tím, že ho budeme doplňovat také kvalitními hráči z dorostu. Musí ale prokázat jak fyzické, tak výkonnostní kvality.”

Zdroj: Jablonecký deník – Dagmar Březinová

Jablonečtí Vlci přihlásili do nové sezony letos také juniory. Ti už začali letní přípravu a čekají je tři přípravná utkání na domácím ledě a dvě venku.

Hokejová sezóna startuje v polovině září. A tentokrát do ní jablonečtí Vlci vysílají nově také juniorský tým pod vedením trenéra Vítězslava Jankových. Mužstvo čekají boje v krajské soutěži juniorů.
„Tým se stále tvoří. Počítám s tím, že ho budeme doplňovat také kvalitními hráči z dorostu. Musí ale prokázat jak fyzické, tak výkonnostní kvality. Určitě je nebudu brát jen do počtu. Neočekávám, že by svými góly rozhodovali zápasy. Ale samozřejmě i to se může stát a bude to příjemný bonus,“ má jasno trenér, který po několika letech v Jablonci obnovuje tradici juniorského mužstva.

ŠANCI DOSTANE DOROST
Počítá i s dobrými dorostenci, ale hlavně chce vytvořit kvalitní mužstvo juniorů. „Juniorská soutěž je tří ročníková, takže se na ledě mohou hráči potkat se soupeři až o tři roky staršími. A proti nim už je potřeba podat kvalitní výkon, abychom zápas uhráli s co nejlepším výsledkem,“ zdůraznil trenér Jankových.
Do sezóny chce vstoupit minimálně se třemi útoky, dvěma obranami, obráncem navíc. „Letos budou za HC Vlci hrát junioři po letech poprvé. Tak je složité hned poskládat kvalitní a početně vyhovující mužstvo. V další sezóně to už bude určitě lepší,“ plánuje kouč juniorů.

MAJÍ SUCHOU PŘÍPRAVU
Po uvolnění kovitové přestávky začal se svými svěřenci hned trénovat. Od května do června jeli v plném zápřahu. Teď si užili pár týdnů volna a už se chystají naskočit na led. Ten má být v Jablonci k dispozici od třináctého srpna.
„Začali jsme v pondělí třetího srpna. Nejprve máme ještě naplánovaných několik dnů suché přípravy. A hned, jak bude hotový led, potřebujeme začít trénovat na ledě. „V plánu máme také několik přípravných zápasů, které jsou důležité proto, aby si hráči porovnali ještě před sezónou svoje možnosti s ostatními mužstvy, možná příštími soupeři,“ dodal kouč.

VLCI NIC NEPODCEŇUJÍ
Vedení klubu nebere nic na lehkou váhu. Před každým tréninkem se měří hráčům teplota a všichni dbají také na zvýšenou hygienu.