shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

“Mladé pušky” v kabině “áčka”! Propojení juniorky s A-týmem šlape v Jablonci na jedničku.

Výchova mladých hráčů a jejich příprava pro přechod do mužské kategorie je hlavním úkolem juniorského týmu Vlků.

Pod vedením zkušeného trenéra Vítězslava Jankových měla v našem klubu tato věková kategorie svoji premiéru již vloni. Fungování juniorky je důležitou součástí klubové koncepce JHS (Jablonec hockey system), hráči zařazeni do mládežnického programu Vlků tak mají před sebou jasnou perspektivu sportovního růstu s návazností na “dospělý” hokej.

Příkladem mohou být loňští junioři – hráči ročníku 2001 Robin Kulda, Jan Král nebo Daniel Pechar, kteří prošli jabloneckou mládeží a dostali již v průběhu minulé sezony šanci připojit se druholigovému A-týmu mužů.

Díky poctivé práci v tréninkovém procesu a svým výkonům na ledě mají nakročeno do kabiny áčka například i o rok mladší Tomáš Jakubec s Lukášem Foldou, věkem spadající stále ještě do juniorské kategorie.

Šéftrenér klubu Jan Šuráň má na tuto koncepci jasný názor : “Věříme, že se k těmto jménům přidá v průběhu sezóny ještě někdo další. Chceme dávat mladým hráčům příležitost rozkoukat se mezi muži s cílem vychovat si tak novou generaci vlastních odchovanců pro druholigový tým.”

 

Autor: Tomáš Kubín

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!