Mladí Vlci dvakrát vyhráli. Hokejový klub dál rozvíjí zahraniční spolupráci

Hráči týmů U16 (mladší dorost) a U17 (starší dorost) HC Vlci Jablonec odjeli sehrát další z přípravných utkání do německého Weisswasseru, kde se utkali s místními Lausitzer Jungfüchse. S nimi navázali spolupráci již v loňském roce.

S tímto saským klubem s bohatou historií a dvaceti pěti mistrovskými tituly, které získal ještě pod starým názvem Dynamo Weisswasser, navázali Vlci spolupráci již vloni, kdy se tým starších žáků Lausitzer Jungfüchse zúčastnil Vánočního turnaje pořádaného jabloneckými Vlky.

O další rozšíření spolupráce se postaral tehdejší šéftrenér HC Vlci Jan Šuráň, který byl u zrodu myšlenky přihlásit tým z Weisswasseru do Krajské ligy dorostu Libereckého kraje. K již tradičním klubům v libereckém regionu tak i díky Vlkům přibyl atraktivní soupeř z Horní Lužice.

V moderní aréně Eisstadion Weißwasser potvrdili dorostenci jabloneckých Vlků dobrou formu z přípravných utkání. Tým U16 zvítězil 5:4 a tým U17 6:2. Domácím Liškám se tak nepovedla odveta za dvě porážky z přátelských utkání hraných na jabloneckém zimním stadionu v půlce srpna.

„Důležitější je ale oboustranná spokojenost z konfrontace českého a německého mládežnického hokeje a řada dalších nápadů jak ve vzájemnou spolupráci dále rozvíjet,” zní z vedení jabloneckého hokejového klubu.

Zdroj:  Jablonecký deník