shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Hráči mládežnického programu neustále pod drobnohledem těch nejmodernějších zařízení! Vlci jdou s trendy sportovní medicíny…

Na úvod nové sezóny jsme pro hráče našeho klubu připravili další z několika novinek v rámci tréninkového procesu. Vzhledem k tomu, že se sportovní medicína v oblasti diagnostiky, analýzy a testování sportovců posouvá stále kupředu, má naše organizace ambici stát v popředí současných trendů v práci s hráči i v tomto směru. Proto jsme spojili síly s univerzitní laboratoří sportovní medicíny Technické univerzity v Liberci, se kterou budeme spolupracovat na diagnostice našich svěřenců. Tato spolupráce bude v rámci našeho programu probíhat dlouhodobě, a hráči se budou podrobovat těm nejmodernějším testům v této oblasti.

“Již nějakou dobu využíváme pro zkvalitnění a individualizaci tréninku data, která získáváme při testování našich svěřenců”, vysvětluje vedoucí tohoto projektu a šéftrenér mládeže Jan Šuráň. “Věříme ale, že díky této novince budeme mít k dispozici ještě kvalitnější podklady pro kvalifikovanou práci s hráči. Pro úvodní tréninkovou fázi jsme pro hráče připravili testování tělesného složení, první část specializovaných motorických testů a měření pomocí senzoru ActiGraph, který snímá denní rytmus, zaznamenává data týdenní pohybové aktivity, kvalitu regenerace, spánku, tepových rozsahů a další ukazatele.” A jak to bude probíhat v praxi? “Hráčům budou změřeny první dva testy a nasazen přístroj ActiGraph. Ten budou nosit týden a poté bude následovat odborné vyhodnocení zaznamenaných dat, které nám, jak věříme, přinesou mnoho podnětů do tréninku a opět navýší kvalitu přípravy.”

Jak to vše vypadalo? Fotogalerie:

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!