shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

NA NOVOPACKÉM „BOJIŠTI“ BYLI ÚSPĚŠNĚJŠÍ VLCI

BK NOVÁ PAKA – HC VLCI 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky : 8. Nezbeda (Parshakov, Serov) – 5. Kapička (Had, Jursa), 57. Kapička (Brokeš)
Rozhodčí : Veinfurter – Řezníček, Juránek
Vyloučení : 10:9 + Iakhanov (N.Paka) trest ve hře a 5+do konce utkání, Tržický (HC Vlci) 5+do konce utkání
Využití : 1:0
V oslabení : 0:0
Diváci : 250

BK Nová Paka: Vacek (Kundrík) – Jonáš, Suvorov, Iakhanov, Komarov, Leder, Serov, Šípek, Filip – Kerekanič, Krsek, Nezbeda (A), Pushkov, Petrov, Klíma, Malík (C), Hnik (A), Paršakov, Netušil,  Foerster. Trenér: A. Půlpán.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Lank) – Had, Abraham, Mrkvička (C), Tržický, Bitman, Charvát, Kulda – Hric (A), Brokeš, Kapička (A), Folda, Jursa, Kačírek, Homolka, Plíhal, Hájek, Bouřil. Hrající trenér: Plíhal.

Úkol je splněn, tři body jsou vybojovány, a to tentokrát do slova a do písmene. Tak by se dal charakterizovat středeční vyhrocený zápas Vlků na ledě Nové Paky. Nervózní průběh utkání plný vyloučení a emocí začali lépe Vlci, když se v tlačenici před brankářem domácích nejlépe zorientoval Michal Kapička. Odpověď domácích ale přišla zanedlouho – dvojnásobnou přesilovku využil přesnou trefou Nezbeda. Tlak domácích po této brance zesílil, skvěle chytající Jakub Jelínek byl ale pro domácí nepřekonatelnou překážkou. Vlci převzali iniciativu až v závěru třetiny a tu si přenesli i do druhé části hry. V ní domácí drželi krok s Jabloncem jen za cenu mnoha faulů, které ale bohužel Vlci nedokázali potrestat. V závěru druhé třetiny došlo v důsledku stoupající nervozity i na několik šarvátek.

V průběhu třetí třetiny začalo být zjevné, že zápas může rozhodnout jeden přesný zásah, a to se naštěstí povedlo Vlkům tři minuty před závěrečnou sirénou. Brejk Tomáše Brokeše strážce domácí svatyně Vacek ještě se štěstím zneškodnil, Michal Kapička mu ale po následné Brokešově přihrávce zpoza branky nedal střelou „pod víko“ šanci. Nová Paka poté vrhla všechny své zbývající síly do útoku v zoufalé snaze vyrovnat, hra se změnila v boj muže proti muži, ale na konečném výsledku se již nic nezměnilo.

V samotném závěru ještě došlo k hromadné bitce poté, co jeden z mnoha rusky mluvících hráčů v sestavě domácích Iakhanov neunesl porážku a zákeřně napadl Matyáše Kačírka úderem do hlavy. Vyfasoval za to po zásluze nejen trest ve hře, ale přídavkem i „naloženo“ od Tomáše Tržického. Negativně se projevili i fanoušci domácích, kteří kromě neustálých nadávek hráčům soupeře i rozhodčím zaházeli ledovou plochu odpadky.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!