NHL skauti, Prospal, Totter, Varaďa – trenéři vlků dostávají informace od nejpovolanějších

Ve středu 17. června se šéftrenér vlků Jan Šuráň a trenér juniorů Vítězslav Jankových vydali na cestu do dalekých Českých Budějovic, aby zde diskutovali nad tématy, které víří hokjových éterem. Moderní trendy v power-play, penalty-kill a transition, výběr a skauting hráčů, komplexní rozvoj hráče – na to vše a mnoho dalšího si trenéři vyslechli názor těch nejpovolanějších – skautů pro Evropu Toronta Maple Leafs a Tampy Bay Lightnings Antona Routa a Radima Jelínka, realizačního týmu Motoru – Václava Prospala, Aleše Tottera, kondičního trenéra Cibulky.

“Jedná se o špičky v oboru, které jsou pro obohacení našich vědomostí zcela otevření,” konstatuje Šuráň: “Jsme velice rádi, že jsme se mohli zúčastnit této akce.”

“S většinou kluků tady, či proti nim jsem hrál a tak se vcelku známe,” dodává Jankových: “Všechny řečené informace jsou pro nás velmi přínosné.”