shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Nová i staronová jména! Jaké trenéry-specialisty mají v týmu Vlci pro rozvoj mládeže?

Nejlepší světové mládežnické akademie často angažují pro své kategorie trenéry-specialisty. Stejným nadstandardem disponují od nové sezóny v tréninkovém procesu i mladí Vlci.

Tomáše Plíhala není potřeba fanouškům hokeje dlouze představovat, hráče se zkušenostmi z NHL (San Jose Sharks) a několika evropských top klubů může Vlkům kdekdo závidět. Nově bude u Vlků působit i jako trenér – specialista. Jako hlavní skills coach mládeže povede pravidelné tréninky herních dovedností, které jsou “bolavou patou” současného českého hokeje. A právě dovednostní kempy jsou jednou z novinek moderního inovativního hokejového systému JHS (Jablonec hockey system). Tento klubový projekt je aktuálně představován veřejnosti.

S koncepcí JHS souvisí i práce dalšího specialisty – kondičního trenéra mládeže Matěje Hájka. Jeho bohaté zkušenosti z hokeje i jiných sportovních odvětví byly plně využity už v průběhu suché přípravy (květnový rozhovor s Matějem najdete zde).

Na své si ale přijdou i brankáři. Stejně jako vloni se jim i letos bude věnovat velmi kvalifikovaný tým trenérů brankařů. Do něho také nově přibude další člen – Luděk Petruželka. Ten bude mít brankáře na starosti nejen během speciálních brankářských tréninků ale i během klasických týmových tréninkových jednotek.

Další novinkou v rámci systému JHS bude i možnost spolupráce s mentálním koučem. “Je pro nás důležité kvalitně pokrýt všechny oblasti rozvoje hráče kvalifikovanými odborníky. Jsem velmi rád, že do těchto oblastí dostáváme lidi s velkou zkušeností. Myslím si, že moc klubů nemá v žácích skills coache, který má zkušenosti z NHL či takto všestranně talentovaného kondičního trenéra. Snažíme se, aby bylo o naše mladé hráče maximálně postaráno.” dodává k tomu šéftrenér Vlků Jan Šuráň.

 

Autor: Tomáš Kubín

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!