Nová posila do týmu juniorů! Z Šumperku přichází Jiří Koutecký. “Chtěl bych se zapracovat do základní sestavy a stát se oporou týmu,” hlásí.
Výraznou posilou do týmu juniorů by se měl v nové sezóně 2022/23 měl stát obránce Jiří Koutecký, který přichází do Jablonce z ligového Šumperku.
Jiří, nejprve nám dovol přivítat tě u Vlků! Přicházíš k nám ze Šumperku. Jaká je tvá hokejová minulost?
Děkuji moc za přivítání. Pocházím z České Třebové, kde jsem začal hrát hokej v šesti letech. Od jedenácti let jsem dojížděl na hokej i do školy do Pardubic. Po třech letech jsem se ale vrátil zpět do Třebové, kde jsem odehrál první rok dorostu. Na další sezóny si mě vytáhl Šumperk. Tam jsem chodil na průmyslovku a hrál za dorost a pak i za juniory. V posledním roce jsem také dostal možnost trénovat s ligovým A-týmem.
S jakými ambicemi přicházíš do Jablonce? Jaký je tvůj herní styl?
Chtěl bych se zapracovat do základní sestavy a stát se oporou týmu. Vždy jsem se soustředil hlavně na defenzívu a rozehrávku. To jako obránce považuji za nejdůležitější. Když se mi podaří střelit gól nebo na něj alespoň nahrát, tak je to pro mě odměna za dobře odvedenou práci.
Určitě už přemýšlíš nad svou kariérou v dospělém hokeji. Láká tě návaznost mládeže v Jablonci na druholigový hokej?
O to bych stál. Budu pracovat tak, abych dostal šanci v A-týmu ještě jako junior.
Jak se vlastně zrodil tvůj přestup?
Rozhodl jsem se pro studium na TUL (Technická univerzita v Liberci) a po přijetí jsem kontaktoval Vlky, protože chci skloubit hokej se studiem.
K týmu jsi se připojil zhruba před týdnem. Jaké jsou zatím tvé dojmy?
Parta mi sedí. Tréninky i zázemí jsou kvalitní, a to je podle mě základ pro nadcházející sezónu.
Co mimo hokej? Jak trávíš volný čas?
Dosud většinu mého času zabrala škola a hokej, ale také se zajímám o trendy, ať už v moderních technologiích nebo v hudbě.
Děkujeme za rozhovor a přejeme Ti aby se Ti ve Vlčí smečce dařilo…