Nový soupeř Vlků – HC Wikov Hronov nahradí ve II.lize Řisuty

Druhá liga mění kvůli nedávnému odstoupení českobudějovického David Servisu složení skupin. Nováček z Hronova nahradí ve skupině Sever HC Řisuty, které se naopak přesunou do jižní skupiny. V Českých Budějovicích totiž mají dlouhodobé problémy s nájmem ledu. Jihočechy tak ve druhé lize nahradí právě klub z Broumovska. Na pondělním aktivu druhé ligy se mimo to řešil i model soutěže. Play off druhé ligy by se podle původního plánu uskutečnit nemělo, do kvalifikace o postup do Chance ligy postoupí vítězové jednotlivých skupin.

Pouze v případě, že se do konce roku zlepší situace ohledně koronavirové pandemie, by se vyřazovací boje odehrát mohly. Výkonný výbor má mandát k tomu, aby podobu soutěže změnil – dle této varianty by se zrušilo posledních posledních šest kol základní části. Místo toho by pak proběhlo play off. Druholigovým klubům se varianta bez vyřazovací části příliš nelíbila, nakonec je ale možné, že se fanoušci vrcholu soutěže dočkají.

zdroj : www.hokej.cz

1 Response