shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

O vítězství Vlků rozhodl Bříška

    V sestavě bez Plíhala a Mulače v sobotním podvečeru přivítali Vlci na svém ledě tým Řisut. Ten sice přijel do Jablonce pouze se čtyřmi obránci ( původně chtěli zápas odložit), nicméně od samého začátku byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. A byli to také hosté, kdo šel v 15.minutě do vedení. Vlci sice o dvě minuty později Homolkou vyrovnali, ovšem hosté bleskově kontrovali a tak po první části vedli 2:1.

    Řisuty výborně a obětavě bránili, jejich protiútoky byly pro domácí neustálou hrozbou. Na ledě se odehrával vyrovnaný souboj hokejově vysoké úrovně. A domácí celek dlouho hledal skulinu v soupeřově obraně ke srovnání stavu. To pak zařídil nejlepší kanonýr domácích Kamil Bříška. Po výborné individuelní akci si nahrál s parťákem Tondrem a zakončoval do prázdné branky. Psala se polovina utkání a stav byl 2:2.

    Vyrovnaný souboj pak pokračoval i ve třetí části. Osud zápasu byl dlouho na vážkách a nervozita přibývala. Výsledkem byla řada vyloučení a pětiminutová přesilovka hostí. V ní však opět zaúřadoval Bříška a poslal v oslabení svůj celek do vedení. To pak ještě v poslední minutě při power play hostí pečetil do prázdné branky Tondr. Vlci si tak v napínavém souboji připsali tři body a o další budou usilovat 28.prosince proti celku Letňan.

HC Vlci Jablonec – HC Řisuty 4:2 (1:2,1:0,2:0)

Branky: 17.Homolka (Mrkvička, Frk), 29.Bříška (Tondr, Mrkvička), 52.Bříška, 60.Tondr (Homolka, Mrkvička) – 15. Fortelka (Kučera, Náprstek), 18. Vyskočil (Kos, Rod)

Vyloučení : 3:1 , navíc Bříška, Mrkvička, Abrahám (Jbc) 2+2 min, Brokeš (Jbc) OK a Babec (Jbc) TH – Náprstek a Kučera (Řis) 2+2 min

Sestava: Hosnedl (Jelínek) – Abraham, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Havelka, Melovič – Homolka, Bříška,Tondr – Švík, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Frk – Šilhan

Martin Procházka (trenér HC Řisuty) : “Z našeho pohledu jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů sezony. Bylo nás málo, ale hráči makali, plnili včechny pokyny a myslím, že jsme byli hodně důstojným soupeřem Jablonce. Měli jsme tam plno šancí, neproměnili jsme je, což je z naší strany škoda. Na druhou stranu já jsem hráče pochválil za to, jakým způsobem k tomu přistoupili a jak to utkání odehráli.”

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!