shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Plíhalův trojboj! Těším se na něj, říká. Kde by chtěl Jablonec posílit?

Autor, zdroj: Ondřej Mach, hokej.cz

Během své bohaté hokejové kariéry si vyzkoušel slavnou NHL, mimo jiné působil ve Finsku, Německu nebo české extralize. Tomáš Plíhal má zkrátka zkušeností na rozdávání. Od nového ročníku se o ně bude znovu dělit v Jablonci, kde bude kromě toho zastávat roli hrajícího trenéra a sportovního manažera.

Vlci o Plíhalově zajímavém trojboji informovali na začátku měsíce. „Těším se, bude to něco nového. Hned jsem věděl, že to chci zkusit,“ nezastírá zkušený bard v rozhovoru pro Hokej.cz.

Pojďme ale popořadě. Loni v létě druholigové vody notně rozčeřila zpráva, že do pražské Kobry odchází několik klíčových hráčů Jablonce. Našli byste mezi nimi i Tomáše Plíhala. Prezident klubu Miroslav Šeba v souvislosti s mohutným posílením vyhlásil útok na postup…

Vysoké ambice ale mužstvo z dobře známých důvodů nemohlo naplnit. Ostatně, Plíhal by u toho už ani nebyl, na počátku listopadu totiž zamířil zpátky na sever Čech. „Rozhodl jsem se tak hlavně kvůli cestování, ježdění sem a tam už mě fakt nebavilo. Pak taky kvůli dětem,“ vysvětluje sedmatřicetiletý útočník.

„Rozhodl jsem se tak hlavně kvůli cestování, ježdění sem a tam už mě fakt nebavilo. Pak taky kvůli dětem.“
Tomáš Plíhal o návratu do Jablonce

Plíhal našel Jablonec v odlišné situaci, než na kterou byl zvyklý z předchozí sezony. Vlci sbírali body sporadicky a bezmocně sledovali své protivníky, jak zápolí o postup do play off. Přestože se tým po jeho příchodu poměrně zmátořil, na umístění v první šestce už to nestačilo.

Foto: Anton Martinec, hvrchlabi.cz

U toho však rodák z Frýdlantu znovu nebyl. Plíhal byl do Jablonce z Kobry uvolněn formou hostování, další dohoda už ale mezi oběma stranami nevznikla. „Nedohodli jsme se s panem Šebou. Nedovolil mi, abych v Jablonci setrval do konce sezony, tím to skončilo,“ říká.

Bývalý hráč San Jose Sharks tak zvolil odchod do německého Landshutu, kde už před časem působil. Teď se do dobře známého prostředí vrací, v Jablonci si vyzkouší trojroli hráče, trenéra a sportovního manažera.

„Koukám se po hráčích a vytipovávám si ty, kteří by do Jablonce zapadli.“
Tomáš Plíhal o funkci sportovního manažera

Jaké vůbec budou jeho kompetence? „Koukám se po hráčích a vytipovávám si ty, kteří by do Jablonce zapadli. Nemyslím ani tak přespolní, ale spíš tady z okolí,“ přibližuje Plíhal. Kromě toho zaujme i post hlavního kouče.

„Pro mě bude mnohem lepší trénovat starší hráče než mladé, ale to se časem může změnit. Teď jsem chtěl zkusit ty starší. Na zimáku nebudu trávit celé dny, určitě budu pracovat i z domova. Nemyslím si, že to bude nějak extra náročné,“ přemítá nový lodivod Vlků.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Plíhalovo angažování pouze podtrhuje začátek nové éry jabloneckého hokeje. Na severu nyní budou pokračovat ve vizi, kterou nastolili v minulém ročníku. „Chceme každý rok vychovávat mladší hráče pro A-tým nebo si mladé hokejisty vytipovávat. Ale to je samozřejmě běh na dlouhou trať,“ ví Plíhal.

Druholigové kluby aktuálně usilovně pracují na skladbě týmů pro příští rok, jiné to není ani v Jablonci. „Nějaká jména tam jsou, ale kádr je de facto poskládaný. Jedná se hlavně o kluky, co za Jablonec hráli loni. Určitě bychom chtěli mužstvo doplnit o nějakého útočníka a obránce.“

„Lákat zpátky je nebudu. Myslím, že na Kobře jsou spokojení.“
Tomáš Plíhal o případném lanaření Kamila Bříšky a Lukáše Tondra

Velký příběh by mohli napsat navrátilci Kamil Bříška a Lukáš Tondr, tedy Plíhalovi spoluhráči, s nimiž loni zamířil na Kobru. Nový sportovní manažer klubu ale tuto možnost nevidí příliš reálně. „Lákat zpátky je nebudu. Myslím, že na Kobře jsou spokojení,“ tvrdí. (Oba hráči nakonec skutečně prodloužili smlouvy s Kobrou, pozn. redakce)

Jisté je jedno – Vlci chtějí zapomenout na loňský ročník a vrátit se mezi druholigovou smetánku. „Určitě bychom chtěli postoupit do play off, to je hlavní cíl.”

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!