shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Poslední příprava vyšla Vlkům na jedničku

Zdroj: Josef Březina – Jablonecký deník

Vlci se v přípravném utkání pořádně rozjeli. A diváci viděli to, na co byli zvyklí. Děčín od nich dostal osm branek. Snad si to zopakují i v mistrovském zápase II. hokejové ligy.

V posledním přípravném utkání před začátkem II. hokejové ligy přivítali jablonečtí hokejisté na svém ledě celek Děčína. Po té, co v úterním zápase ve Dvoře Králové inkasovali v neúplné sestavě „sedmičku“ se čekalo, v jakém světle se Vlci předvedou na domácí půdě. A nutno říci, že se předvedli nejlépe, jak mohli. Za odvedený výkon zaslouží jedničku.

HC Vlci Jablonec – HC Děčín 8 : 2

Od úvodního hvizdu udávali tempo hry, dobře bruslili, byli důrazní v napadání a dařilo se i kombinačně. Odměnou jim byla vedoucí branka v 15. minutě, když v přesilovce Kolmanovu střelu šikovnou tečí usměrnil za záda hostujícího gólmana Jakubec.

Jestliže v první třetině viděla více než stovka fanoušků pouze jednu branku, pak ve druhé třetině se začlo Vlkům dařit i střelecky. Po dvou trefách Frka a Plíhala zněla ve 36. minutě stadionem „Pátá … „ .Před tím se sice podařilo šťastně skórovat i hostůn, ale více jim pozorná obrana domácích a jistý Jelínek v brance nedovolili.

Ve třetí třetině se pak hrál bojovný hokej. Na ledě se chvílemi i jiskřilo a branky přišly až v závěrečné pětiminutovce. Nejprve snížili hosté, pak však již opět střelecky excelovali domácí borci a po trefách Jursi, Mrkvičky a Hada svítila po konečné siréně na ukazateli skóre osmička na straně vstřelených domácích branek.

Fanoušci tak odcházeli spokojení a podle předvedeného výkonu se dá soudit, že Vlci mohou navázat na úspěšné předchozí sezóny a hrát v popředí druholigové tabulky.

Třetiny: 1 : 0, 4 : 1, 3 : 1

Branky a nahrávky: 15. Jakubec (Kolman, Jursa), 23. Frk (Plíhal), 25. Plíhal (Brokeš, Had), 29. Frk (Mrkvička), 36. Plíhal (Brokeš), 56. Jursa (Kolman, Kačírek), 57. Mrkvička (Plíhal), 60. Had (Bitman) – 35. Vytejček, 55. Petráš (Kaltenböck)

 HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Mrkvička (C), Tržický, Kolman, Jakubec, Had, Pulec – Bitman, Plíhal, Brokeš, Kačírek, Homolka, Frk, Jursa, Pechar

Galerie:

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!