shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Představujeme JHS: 3. díl – zápas. “Do starších žáků nejlépe na dvě pětky!”

Ve třetím díle našeho seriálu Představujeme JHS, ve kterém se Vám snažíme přiblížit náš nový systém rozvoje hráčů – Jablonec hockey system, se zaměříme na hru – zápas.
Pokud jste si ještě nestihli přečíst některý z předchozích dílů – naleznete je zde.
Více o celém systému se můžete dozvědět také na webové stránce jhs.hcvlci.cz.

V rámci zápasů se snažíme pro každého hráče až do kategorie starší žáci (kdy dochází ke zvýšení konkurence mezi hráči) nalézt ten nejlepší ice-time. Usilujeme o to, aby každý hráč měl vysoké zápasové vytížení.

Ve Finsku, Švédsku mladí hráči aktivně stráví v zápasech velké množství času, my se tomu chceme vyrovnat a jít s tímto trendem. Pro každého hráče se snažíme najít co nejvyšší zapojení ve hře. Do kategorie mladších žáků se snažíme hrát zápasy na dvě pětky, tak aby hráči byly co nejvíce herně vytíženi a zažívali ty klíčové situace, které jsou pro jejich hokejový rozvoj důležité.

Aktivní soutěžní hraní velmi přispívá k celkovému rozvoji a zvládání chování na ledě. Počet hokejových situací, které za svojí kariéru hráči absolvují, je předurčuje k tomu, jak úspěšní budou. Hráči si mohou vyzkoušet to co se naučili na tréninku v aktivním zápase.

Klademe důraz na to, aby hráči měli vysoký čas strávený na ledě. V kategoriích se snažíme držet hraniční počty hráčů v jednotlivých věkových skupinách tak, aby se hráči dostali v největší možné míře na led.

V kategorii starších žáků, dorostu a juniorů se snažíme, aby hráči hráli v extrémní intenzitě, protože víme, že českým hráčům nejvíce chybí herní aktivita a hokejová kreativita v rychlosti provedení. Snažíme se mít dostatek hráčů na zápasy tak, aby mohli odehrát jednotlivé zápasy v co nejlepším tempu, jaké je vhodné. Klademe velký důraz na to, aby naše týmy byly dynamické, aby hráli svižný rychlý hokej, který je moderní.

Neustále porovnáváme naši mládežnickou hru s těmi nejlepšími soutěžemi a snažíme se neustále naše hráče motivovat k tomu, aby jejich výkonnost při utkání byla nadstandardní. Zápasový program mají naši hráči bohatý a odehrají vysoký počet utkání ať už v rámci ligových nebo přátelských zápasů.

 

Autor: Miroslav Salač

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!