shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Slovo prezidenta k prvním třem měsícům sezóny

Máme za sebou čtvrtinu letošní hektické sezóny, která by pro jablonecké Vlky měla znamenat začátek nové éry klubu, a jak všichni doufáme, tak éry úspěšné. Navázat na minulá úspěšná období nebude zajisté nic snadného, to si uvědomuje každý z nás. Čeká nás celá řada úkolů, jejich splnění by nám mělo dopomoci vybudovat zdravý a fungující hokejový klub. Dosažení sportovních úspěchů by se ale neobešlo bez podpory fanoušků. Jedním z prvořadých úkolů, které jsme si stanovili je zlepšení komunikace s nimi a posílení marketingových aktivit směrem k veřejnosti. A osobou nejpovolanější, která by měla fanoušky seznamovat s aktuálním děním v klubu by měl být jeho prezident, proto bych rád touto formou zhodnotil dosavadní průběh sezóny.

V první řadě bych Vás rád seznámil s novou filozofií klubu, se kterou chceme pracovat – více se zaměřit na výchovu mládeže s perspektivou začlenění těch nejlepších do “A” týmu. Obměna kádru je časem nevyhnutelná v každém sportovním kolektivu, naší vizí do budoucna je proto založit tým mužů hlavně na vlastních odchovancích. I proto jsme v létě angažovali na pozici šéftrenéra mládeže a hlavního metodika klubu Jana Šuráně. Honza je odchovanec Liberce, kde prošel celou organizací až do juniorské kategorie, strávil nějaký čas v zahraničí a v několika druholigových zápasech jsme ho mohli vidět i v našem dresu. Přes svůj mladý věk má již široké trenérské zkušenosti získané mimo jiné i ze spolupráce s Luďkem Bukačem ml., jehož akcí se jako trenér pravidelně zúčastňuje, nebo jako asistent Jakuba Čutty v jeho hokejovém centru. V našem klubu jsou již po krátké době patrné výsledky jeho práce, nový projekt zaměřený na mládež PRJH (Program rozvoje jabloneckého hokeje) kterého je autorem představíme v nejbližší době v samostatném článku. Honza se v tréninkovém procesu mládeže snaží průběžně zavádět nové moderní metody, stanovil nový systém rozdělení dětí v klubu do kategorií dle jejich výkonnosti, pro všechny děti od deseti let zavedl po každém tréninku kompenzační cvičení, některé kategorie pravidelně navštěvují tělocvičnu, nebo zapojil hráče A týmu a dorostu do tréninkového procesu mládeže tak, aby byl zajištěn maximální počet pět dětí na jednoho trenéra. Honza je zkrátka jeden z lidí, co žijí 24 hodin denně hokejem a umí hokejem zdravě nakazit i celé své okolí. A takové lidi teď v Jablonci potřebujeme ze všeho nejvíc.

Novinkou související se zkvalitňováním tréninkového procesu mládeže je také pořízení nových tréninkových pomůcek na led i na suchou přípravu, velký úspěch u dětí má například nově položené tatami v rozcvičovně. Pro hráče mládežnických družstev jsme zavedli 4x týdně dobrovolné ranní “Skills” tréninky na ledě.

V dnešní době je čím dál větší problém přimět děti ke sportování, v průběhu září jsme se proto zaměřili hlavně na nábor těch nejmenších – zástupci klubového vedení a trenérů navštívili všechny jablonecké školky a školy, kde rodičům a dětem nabídli možnost stát se členem naší “vlčí smečky”. Na tuto naši aktivitu jsme navázali akcí “Pojď hrát hokej”, která proběhla na našem zimním stadionu v rámci kampaně “Týden hokeje”. Výsledkem tohoto snažení je neustále narůstající počet dětí ve “školičce bruslení”, kterou provozuje náš klub pro nejmenší děti každou sobotu a neděli ráno.

Co se týče sportovních výsledků jednotlivých kategorií, tak se systematická práce trenérů začíná projevovat hlavně na změně herního stylu mládeže. Výsledkově se daří zejména mladším žákům, zajímavostí v této kategorii je posílení týmu o bratry Bořutovy pocházející z Kanady. Starší žáci a dorostenci bojují ve svých soutěžích se střídavými úspěchy, sestavu dorostu doplnili před začátkem sezóny posily Jakubové Apko a Helcl z Frýdlantu a Adam Lank z Jičína. Výrazné posílení sestavy dorostu znamenal i příchod talentovaného Aleše Koňáka z Lomnice n.P., zranění ze zápasu v Děčíně ho však dočasně vyřadilo ze hry. Alešovi tímto přejeme brzké uzdravení.

Mužům se ve II. lize prozatím výsledkově nedaří tak, jak jsme si všichni představovali. Zápasy mají náboj, většina z nich má i vyrovnaný průběh, ale chybí ten poslední krok, který by udělal některý z hráčů a vzal na sebe roli lídra. Před touto sezónou jsme se museli rozloučit s některými za našich dlouholetých opor, více prostoru tak ale dostávají mladí hráči, na kterých chceme stavět budoucnost “A” týmu – novými lídry by tak mohli být například Petr Král, Matyáš Kačírek, Tomáš Tržický nebo Martin Jursa. Premiéru v dresu “A” týmu však již zažili i mladičtí odchovanci Vlků brankář Jan Král, Pavel Daněk, Robin Kulda, či již zmiňovaná posila do dorostu Adam Lank. V souvislosti s omlazením tak nevyhnutelně nastává období sbírání zkušeností, rád bych proto poprosil všechny fanoušky o trpělivost a podporu, kterou náš mladý tým pod vedením nového trenéra Karla Hornického nyní potřebuje ze všeho nejvíc. Dobrou zprávou pro fanoušky je to, že aktuálně probíhají jednání s některými potenciálními posilami. Doufáme, že dojde k dohodě a uvidíme je v nejbližší době v jabloneckém dresu. I tak jsem ale přesvědčený, že je jen otázkou času kdy dojde k zlepšení našich výsledků. V souvislosti se zápasy “A” týmu ve II. lize mám ještě prosbu k fanouškům – nepokřikujte prosím žádné urážky na hráče a rozhodčí v prostoru trestných lavic a nevhazujte do tohoto prostoru či na led žádné předměty. Tímto prohřeškem se nyní zabývá disciplinární komise ČSLH, která již udělila našemu klubu nezanedbatelnou pokutu. Zbytečně tak finanční prostředky našeho klubu proudí tam, kde nemohou podpořit naše mladé hokejisty, či zvýšit kvalitu “A” týmu samotného.

“Áčko” je vlajkovou lodí klubu, mnozí fanoušci ale možná ani nezaznamenali, že ke změnám došlo před touto sezónou i v jeho vedení. O změně na postu prezidenta jsme Vás informovali na samém začátku sezóny, vedení klubu nově doplnili generální manažer David Bartel, marketingový specialista Miroslav Salač a sportovní sekretář Tomáš Kubín. Jedná se o zkušené lidi z podnikatelské sféry, jejich úkolem je zajistit bezproblémový chod klubu po stránce ekonomické i sportovně-organizační. K tomu patří například sjednocený “brand” klubu – zavedení pravidel pro používání klubového loga a sjednocení grafiky klubu, zavedení věrnostního klubového programu pro všechny členy, nebo například pracujeme na vybavení všech dětí novou sportovní kolekcí v designu HC Vlci. Úspěšně se též rozjíždí spolupráce se společností Hejduk Sport, která dodává našim hráčům vybavení Winwell (např. hokejky, nebo rukavice). Všem dětem organizovaným v našem klubu jsme též umožnili volný vstup na všechny domácí zápasy II. ligy.

Doufám, že i přes některé negativní informace, které se objevily před začátkem sezóny o našem klubu dokazují výsledky naší práce správnost směru, kterým jsme se vydali, i když cesta bude ještě hodně dlouhá…

Pavel Klámrt

prezident HC Vlci Jablonec n.N

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!