Starší žáci skvěle v Náchodě! Mladší dostali volno.

Brzkého sobotního rána se naše dvě nejstarší žákovské kategorie vypravili do Náchoda, kde je čekalo další kolo nadstavby ligy mladších a starších žáků.

Starší žáci nastoupili do utkání oslabeni o Halamčeka nastupujícího za dorost. Vůbec to ale nebylo znát. Skvěle hrající tým sic vstřelil první gól, vzápětí dva smolné inkasoval a prohrával 2:1. Chlapci se ale nevzdali a spustili ofenzívu podpořenou skvěle chytajícím Tůmou. Soupeře jasně přestříleli a pouze svou neefektivitou v koncovce nakonec zvítězili o jediný gól 4:3.

Mladší vstoupili do zápasu hůře a vzápětí s šikovně hrajícím soupeřem prohrávali. Chuť ke hře a nasazení si jablonečtí nejspíše do Náchoda s sebou nevzali. Jmenované vlastnosti však tyto hráče běžně zdobí. Nakonec s Náchodem podlehli vysoko 12:5. Trenéři Šuráň s Klámrtem tak usoudili, že je třeba dát chlapcům od náročného tréninkového programu, který absolvují, na chvíli pauzu a kluci tak dostali až do pátečního předzápasového tréninku individuální program. “Chceme, aby se ti hráči hokejem bavili. Pokud poslední dva zápasy vidíme kluky, jak mají rovné pusy, nebo dokonce protáhlé dolů, tak víme, že nemá cenu tlačit na pilu. Ti chlapci milují hokej a jsou prostě jen psychicky přetažení. Za týden bruslit určitě nezapomenou. Jsou tu s námi na zimáku celé dny a absolvují docela náročný program. Často to neděláme, ale nyní je čas na chvíli mentálně odpočinout.”

Fotogalerie ze zápasu SŽ: https://www.facebook.com/michal.tuma.589/media_set?set=a.10215265785937945&type=3