shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Kamil Bříška střílel jako bůh


   Nevídané drama, hodně branek a rozhodnutí až v prodloužení viděli diváci na zimním stadionu v Jablonci.  Vlci sehráli v sobotu další, v řadě už třetí utkání, které došlo až do prodloužení. Přivítali celek Klatov, který vždy patří k velmi kvalitním soupeřům. A nebylo tomu jinak i v sobotním podvečeru.

  Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který lépe bruslil a rychle přecházel do útočné činnosti. A už ve druhé minutě se ujal vedení, když Jelínka překonal Matiášek. Domácí sice o dvě minuty později Bříškou vyrovnali, který propálil Berana mezi betony, iniciativa však zůstala na hokejkách Klatov a další branky v domácí síti na sebe nedaly dlouho čekat. V 8.minutě tak svítil na ukazateli stav 1:3. Na konci třetiny zavěsil pod víko Jakub Mulač. Na konci prvního dějství svítil na tabuli stav 3:2 ve prošpěch Klatov.

   I ve druhé třetině bylo k vidění pět branek. A znovu lépe pro hosty. Hrál se svižný hokej, k vidění bylo spoustu šancí na obou stranách, ale lepším mužstvem byli stále hosté. A tak přibyly další góly v domácí síti. Stav 2:5 ve 27.minutě nevypadal příliš nadějně. Jenže s přibývajícím časem se hra začala vyrovnávat a na konci druhé části byla iniciativa na straně domácích. Tento večer patřil hlavně nechybujícímu střelci Bříškovi. Když na konci druhé třetiny byl stav zápasu 4:6, měl Kamil na svém kontě již tři zásahy. A to ještě nebyl konec jeho střeleckého vystoupení.

   V poslední části hry překvapivě Klatovy trochu odpadly a hned v první minutě Vlci střelou Bříšky snížili na rozdíl jediného gólu. Iniciativa pak již definitivně přešla na hokejky Vlků. Soupeř pomalu ztrácel a přidal na tvrdosti, často na hranici povolených zákroků. V 55. minutě pak na tento způsob hry Klatovy doplatily, když na trestnou lavici putovali hned dva jejich hráči. Nejdříve byl vyloučen na dvě minuty Uhlík a po osmi vteřinách Leština a Jablonci se naskytla obrovská šance skore zápasu alespoň vyrovnat. A přesilovka pět na tři netrvala dlouho. Po čtrnácti vteřinách se po pěkné kombinaci dostal ke kotouči opět Bříška a srovnal stav zápasu na 6:6. Byl to v zápase již pátý gól z Bříškovy hole. I přes další šance se však nepodařilo Vlkům rozhodnout v základní hrací době. Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo necelé tři minuty.

   V prodloužení se nechal klatovský Roubal zbytečně vyloučit a Jablonec tak mohl hrál ve čtyřech proti třem. Začala přesilovka a na led naskočila čtveřice Frk, Maďar, Brokeš a Abraham. Tomáš Brokeš přenesl hru na pravou stranu, našel rychlou “náhrou” Patrika Maďara a ten okamžitě přesnou střelou do prázdné branky rozhodl zápas.

Sestava: Jelínek (Hrstka) – Havelka, Abraham, Čechura, Pavlů, Pilař, Melovič – Mulač, Bříška, Tondr – Frk, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Homolka – Šuráň, Šilhán, Kotyza

Branky: 4.Bříška (Pavlů), 20.Mulač (Tondr, Bříška), 27.Bříška (Mulač), 35.Bříška (Tondr, Havelka), 41.Bříška (Havelka, Tondr), 55.Bříška (Pavlů, Tondr), 63.Maďar (Brokeš, Abraham) – 2.Matiášek (Houfek, Staněk), 7.Roubal (Rubner, Michel), 8.Houfek (Uhlík), 25.Tulačka, 27.Roubal (Houfek, Rubner), 34.Tulačka (Uhlík)

Vyloučení: 4:9 navíc Čechura 10min OT                        Využití: 2:0                           V oslabení: 0:0

Karel Hornický to viděl následovně: „Klatovy mají mladý tým, jejich hráči lépe bruslili a roztahovali hru do šíře. Poměrně snadno pak po stranách pronikali do našeho obranného pásma. My jsme tomu pak ještě napomáhali komplikovanou rozehrávkou a soupeř dokázal využít chyby, které při tom vznikaly a šel poměrně snadno do vedení.“

 

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!