shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Testování mladých vlků: “Průměry našich kategorií se za poslední dobu výrazně zvýšily,” komentuje Šuráň

Před nástupem do letní přípravy čekala hráče Vlků kategorií U12, U14, U16, U17 a U20 tak jako každý rok specializovaná diagnostika výkonnosti. Kluci absolvovali testování podobné NHL Draft Combine Testing (testování hráčů pod hlavičkou NHL před draftem). Nechyběly tak například testy na sílu jako dynamometrem měřená síla zápěstí nebo shyby, měření mobility svalstva pomocí Y-balance testu, agility testy, či hokejově specifické testy měřící bruslařský odraz nebo intervalovou vytrvalost.

Celkem na hráče čekalo hned 13 testů. A mladí Vlci nezklamali. “Tuto testovou baterii jsem hned při mém první angažování u Vlků v roce 2018 zavedl v klubu. Už nějakou dobu tedy kategorie od mladších žáků výše sledujeme a máme data, s kterými můžeme porovnávat,” rozpovídal se o diagnostice hráčů metodik a šéftrenér klubu Jan Šuráň, “musím říct, že sledujeme, jak se nám naše kategorie dlouhodobě velice zlepšují. Když porovnám data tři roky zpět, tak například kluci v dorostu dosahovali v průměru 882 bodů z celé testové baterie, dnes je průměr týmu 983. Nejlepší hráč přitom před třemi lety dosahoval výsledku těsně nad 1000 bodů. Dnes má přes 1000 hned 9 hráčů týmu, nejlepší dokonce hned 1327. V žácích je to stejné.. Co máme zprávy od paní doktorky Dufkové, u které měříme naše hráče před sezonou na VO2max testu (ukazatel maximálního množství kyslíku, které vaše tělo dokáže využít během jedné minuty aktivity – pozn. redaktora) tak první várka hráčů, které tento rok vyšetřila i u ní vykazuje podobná zlepšení.”

A co nárůst výkonnosti Vlčí mládeže způsobilo? Na to má Šuráň jasnou odpověď: “Když jsme před čtyřmi lety začínali s hráči s testováním, v jejich programu bylo minimálně tréninků na suchu během sezony. Dělal se jeden, maximálně dva tréninky na suchu týdně, v některých kategoriích dokonce žádný. Dneska mají kluci od mladších žáků v sezoně suchý trénink 4x týdně. Dále si myslím, že nám také velmi pomohlo angažování kondičního trenéra Matěje Hájka, který má celou přípravu mimo led pod taktovkou a také Báry Smetanové, která se nám stará o fyzio a zdraví hráčů.”

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!