shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vánoční slovo prezidenta

Ač to tak při pohledu z okna ven nevypadá, tak Vánoce jsou už opravdu za dveřmi a s nimi konečně nastává i období klidu a pohody, které alespoň na chvíli vystřídá každodenní shon a zmatenou hektiku dnešní doby. Ještě před tím, než k tomu dojde, mi dovolte krátkou rekapitulaci toho nejdůležitějšího, co se v našem klubu událo od mého říjnového “Slova prezidenta”, nebo co ještě chystáme v závěru letošního roku.

Těší nás zejména zlepšení herního projevu A-týmu mužů bojujícího ve II.lize sk.Sever, plný bodový zisk z posledních třech zápasů nás dostal do klidných vod ve středu tabulky. Zklidnění v útočné fázi a systém do naší hry vnesla zejména podzimní přestupová bomba, kterou jsme reagovali na špatný vstup do soutěže. Plně se v tomto případě potvrdilo pořekadlo o tom, že dobří holubi se vracejí tam, kde jim bylo dobře, a tak jsme mohli potěšit naše fanoušky návratem Tomáše Plíhala, jednoho z nejlepších hráčů, který kdy oblékal dres s vlkem na hrudi. O Tomášově zásluze na zlepšení hry celého týmu není pochyb, výraznou posilou se ale stal i v kabině, pro naše mladé hráče je bezesporu velkou inspirací a zdrojem zkušeností. Sledovat v naší sestavě hráče, který úspěšně válčil v NHL, ve Finsku i v extralize musí být pro fanoušky velkým zážitkem, mrzí nás proto velmi slabá návštěvnost na posledních domácích zápasech. Neváhejte a přijďte na hokej, uvidíte napínavé boje s množstvím gólů na obou stranách…

Radost nám dělají i výsledky družstev mládežnických kategorií – tým mladších žáků se stal vítězem základní části Ligy mladších žáků libereckého kraje, když za sebou nechal i liberecké Bílé tygry. V nadstavbové části soutěže se tak můžou naši hráči těšit nejen z další konfrontace s Libercem, ale mimo jiné i s dalšími hokejovými akademiemi z Hradce Králové a Pardubic. V souladu s principy nastavenými metodikem klubu dostávají v sestavě žákovských týmů příležitost i vybraní o rok mladší hráči nižších kategorií tak, aby postupně získávali herní zkušenosti a napomohlo to jejich osobnímu rozvoji. Dobrou práci odvádí zejména někteří hráči ročníku 2007 zařazení do sestavy starších žáků. Jejich trenér Jan Šuráň, který je zároveň našim šéftrenérem mládeže se v prosinci zúčastnil týdenní stáže v Davosu. Z této akce organizované Českým hokejem si Honza přivezl plno poznatků, které se chystá v nejbližší době aplikovat i u našich dětí.

Rád bych se zmínil i o dětech ročníku 2010, kteří pod vedením svých trenérů aktuálně úspěšně zvládají přechod z minihokeje na velký led. I když ve své soutěži nadále hrají na zmenšené ploše, tak se pro ně daří domlouvat i přátelská utkání ve “velkém hokeji”.

Začátkem listopadu proběhlo u naší mládeže také kompletní testování hráčů na ledě i v tělocvičně, zaměřené bylo zejména na porovnání herních dovedností, fyzickou připravenost a obratnost (např.kloubní rozsah hráčů). Výsledky ukázaly trenérům na co se hlavně zaměřit v tréninkovém procesu.

Aby se naše děti během Vánočních svátků doma nenudily, tak jsme se rozhodli pořádat na sklonku roku na našem zimním stadionu čtyři sportovní akce. Turnaje O pohár HC Vlci v kategorii dětí ročníku 2009, pořádaný pod laskavou záštitou pana primátora RNDr. Jiřího Čeřovského se ve čtvrtek 26.12. zúčastní kromě domácích Vlků i hokejisté z Vrchlabí, Ústí n.L. a Turnova. Starší žáci odehrají svůj turnaj O pohár města Jablonec n.N. v sobotu 28.12. s laskavou podporou vedení našeho města, hostit budou týmy z Vrchlabí a Neratovic. O den později (v neděli 29.12.) pořádáme pod záštitou pana náměstka Ing.Pavla Svobody turnaj mladších žáků O pohár Libereckého kraje, na něm můžeme vidět v akci hokejisty Vrchlabí, Letňan a samozřejmě i našich Vlků. Všechny tři turnaje podporuje i výrobce hokejové výstroje Winnwell zastoupený společností Hejduk sport, s níž navázal náš klub v letošním roce úspěšnou spolupráci.

A aby toho mezi svátky nebylo málo, rozhodli jsme na základě nadšených ohlasů znovu uspořádat celodenní tréninkový kemp pro děti a mládež. 30.12. se budou pod vedením lídra A-týmu mužů Tomáše Plíhala zdokonalovat mladí hokejisté v individuálních dovednostech. Velký zájem o tuto akci je nejen od dětí z našeho regionu, hlásí se i malí hokejisté z dalších, i vzdálenějších měst.

Z ostatních novinek v klubu bych se rád zmínil o zkvalitňování servisu, který nebízíme našim hráčům – v průběhu ledna bude na našem zimním stadionu uvedena do provozu nová profesionální bruska ProSharp.

Kvůli opakujícím se problémům se stávajícím poskytovatelem zdravotnického dozoru při utkáních mládeže jsme byli nuceni najít nového partnera – společnost EMS Liberec. Od prosince se tak při každém zápase nebo turnaji dětí můžeme plně spolehnout na dozor profesionálních zdravotníků s kompletně vybaveným sanitním vozem. Doufejme ale, že jejich služby nebudou potřeba…

Závěrem mi už zbývá jen to nejdůležitější – popřát všem členům našeho klubu, našim partnerům, fanouškům, soupeřům a i všem ostatním pohodové Vánoce, hodně štěští a zdraví v roce 2020, a k tomu i mnoho hokejových zážitků…

Pavel Klámrt, prezident HC Vlci Jablonec n.N.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!