shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vlci byli na ledě soupeře dvě třetiny lepší

Ani druhý zápas kvalifikace o WSM ligu Vlkům nevyšel podle jejich představ a z Havlíčkova Brodu si odvezli vysokou porážku. K utkání cestovali bez zraněného Martina Tondra a Tomáše Brokeše a také Ládi Pulce. Při pohledu na výsledek je jen těžko uvěřit, že přes polovinu utkání byli jablonečtí hokejisté více než vyrovnaným soupeřem domácímu celku. O všem totiž rozhodla první třetina, respektive špatný vstup do utkání a čtyři inkasované branky v úvodu hry.

    Vše ale mohlo být jinak. Již po třiceti vteřinách hry dokázali Vlci dopravit kotouč za záda domácího gólmana, a to ve chvíli, kdy byla posunutá branka. O to se přičinil obránce Havlíčkova Brodu. Rozhodčí ale, vědomi si toho, kdo že je domácí, nejenže gól neuznali, ale nepřišel ani trest pro domácí celek. A ten následně ze svého prvního protiútoku dokázal vstřelit branku a ujmout se vedení. Navíc po chybách hostující obrany, po jejím přečíslování, dokázal navýšit až na 4:1 po dvaceti minutách hry. Za Vlky snížil Lukáš Tondr.

    Do druhé třetiny však hosté vstoupili úplně jinak a dostali domácí celek pod tlak. Překonat brankáře Brodu Nováka se jim ale podařilo pouze jednou. A šťastným střelcem byl opět Lukáš Tondr. Vliv na to mohl mít i desetiminutový osobní trest Bříšky, kterým úderná síla hostí dost utrpěla.

   Rozhodčí dobře věděl, kdo že je domácí. Naši v útočném duchu pokračovali i v závěrečné části a dlouho to vypadalo na dramatický závěr. Jenže přidat branku jsme už nedokázali. Naopak, ještě dvakrát jsme inkasovali. Vždy po té, co v tlaku udělali chybu, domácí celek využil rychlého protiútoku. Po dvou utkáních jsou oslabení Vlci bez bodu a změnit to se pokusí ve středu při utkání v Porubě.

BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec 6:2 (4:1, 0:1, 2:0)

Branky: 2.Milfait (Vala, Kulhánek), 7.Endál (Třetina), 9.Michálek (Milfait, Voříšek), 19.Michálek (Endál, Milfait), 48.Beneš (Chlubna, T. Semrád), 54.Endál (Michálek, Milfait) – 14.L. Tondr (Demel), 25.L. Tondr (Mulač, Havlas)

Vyloučení: 4:4 , navíc Bříška (JBC) 10 min OT , Čechura (JBC) 5 min + OK                    Využití: 2:0

Sestava: Hosnedl (Petruželka) –, Demel ,Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Zeman – Víšek (C), Bříška (A), Tondr (A), – Nevyhoštěný, Homolka, Peřina – Babec, Havlas, Mulač

Nehrající Tomáš Brokeš viděl utkání svého týmu takto. „Byla škoda, že jsme na začátku nedali gól a naopak jsme ho dostali. A z pohledu toho, co se dělo na ledě, byl pro nás výsledek první třetiny neskutečně krutý. Domácí prostě proměnili všechny šance, které měli. Další dvě třetiny pak byly vyrovnané a celkový výsledek je pro nás hodně nepříznivý. Těžko tomu asi bude někdo věřit, že jsme byli ve dvou třetinách lepší. Ale bylo to tak.“

Tomáš Demel : „Na začátku utkání jsme mohli dát gól do prázdné branky, ale může se jen spekulovat, jestli byla posunutá úmyslně, nebo ne. Zápas se mohl odvíjet jinak, kdybychom dali první gól, ale nemůžu říct, že bychom ztratili začátek utkání. Potom jsme měli několik šancí, ovšem domácí vytěžili z minima maximum.“

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!