shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vlci postupují do bojů o WSM ligu!

Bez zraněného Víška a Brokeše nastupovali jablonečtí hokejisté ke čtvrtému utkání semifinálové série. Pokud si hosté, po vítězství Vlků ve Žďáru, chtěli uchovat naději na baráž, museli na jabloneckém ledě zvítězit. Podpořit je přijela početná družina fanoušků a jablonecký zimní stadion byl vyprodán. Na velmi důležité hokejové utkání, ve kterém domácí poslali Žďár na dovolenou, se přišlo podívat víc jak tisíc fandů.

   A ve vynikající atmosféře byl od prvního hvizdu k vidění parádní hokej. Nechyběl žádný z atributů, které patří k zápasům play off – bojovnost, rychlost, nasazení, důraz v soubojích, rychlost a souboje před oběma brankami. V první části hry se sice diváci branky nedočkali, na nedostatek vzruchu si ale rozhodně stěžovat nemohli. A bylo jasné, že se bude jednat o boj do poslední vteřiny, který nemá favorita.

   Na první branku utkání se tak čekalo až do 37.minuty. V ní hráli Vlci přesilovou hru a po rychlé nahrávce Bříšky střílel z levé strany bez přípravy Lukáš Tondr a poslal domácí celek do vedení. I přes řadu rušných situací před oběma brankáři se do konce druhé části pak již stav nezměnil a třetí dějství tak slibovalo strhující podívanou. A ta přišla.

   První se k brankovému slovu dostali domácí borci. Kamil Bříška ve 46.minutě dostal kotouč do jízdy za záda hostujících obránců a přestože byl tísněný, předvedl ukázkový bekhendový blafák a zvýšil na 2:0 pro Vlky. Jenže ani zdaleka nebyl konec. Za malý okamžik se prosadili hosté, když mládežnický talent v jejich dresu Pytlík překonal Hosnedla a bylo to zase jen o gól. Drama vrcholilo. V 53. minutě poslal Lukáš Tondr do jízdy Láďu Pulce a ten v koncovce chladnokrevně skóroval. Ale než stihnul utichnout jásot domácích fanoušků, hostující Kolda po devíti vteřinách snížil na 3:2! Zápas směřoval ke strhujícímu finále. Hosté vsadili vše na útok a Hosnedl se měl co ohánět. V závěrečné minutě pak Žďár sáhl ke hře bez gólmana, ke slovu ale přišel opět hrdina večera Pulec – lobem poslal dlouhý pas do útočného pásma, kde jej dojel Homolka a dopravil jej do prázdné branky. O osudu utkání bylo rozhodnuto a se závěrečným hvizdem rozhodčího mohly vypuknout jablonecké oslavy. A ty také vypukly. Nadšení a spokojení fanoušci odměnili tým Vlků za jejich excelentní výkony v zápasech play off bouřlivým potleskem. Z ochozů znělo: „Hoši, děkujeme!“ A bylo to právem. Vlci nechali na ledě všechno, co mohli. Od začátku bylo vidět, že chtějí vyhrát a postoupit. A vynikající atmosféra na zimním stadionu je hnala za splněním svého snu i úkolu, který si předsevzali.

Ladislav Pulec k utkání řekl: „Dneska jsme hráli opravdu dobře, už jsme věděli co hrají a byli jsme na to připravení. Pohlídali jsme si střední pásmo a poměrně často jsme se dostávali do šancí a podařilo se nám dostat do vedení. Pak jsme se sice nějakou část hry bránili, sice jsme unikli zase na rozdíl dvou gólů, soupeř snížil a bylo to o tom, jak dlouho se dokážeme bránit.Věřili jsme tomu, že půjdou do šesti a my dáme do prázdný. A to se podařilo … „

Vlci se tak po třetí v řadě stávají účastníky baráže o postup do WSM ligy. Jejich soupeři budou celky Poruby a Havlíčkova Brodu. Jablonečtí hokejisté začínají na vlastním ledě ve čtvrtek 5.dubna od 18 hodin, kdy přivítají celek Poruby.

HC Vlci Jablonec : SKLH Žďár nad Sázavou 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 36.L.Tondr (Bříška), 46.Bříška (Pavlů), 53.Pulec (L.Tondr, Demel), 60.Homolka (Pulec) – 48.Pytlík, 53.Kolda (Hort)

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Pulec – Homolka, Bříška, Tondr L. – Nevyhoštěný, Demel, Peřina – Mulač, Havlas, Babec – Gecko

Vyloučení: 7:7     Využití: 1:0

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!