shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vlci rozšířili trenérský tým o nového kondičního trenéra mládeže! “Čím více motorických dovedností budou hráči ovládat, tím lépe budou schopni kontrolovat své tělo na ledě i mimo něj!”

Na začátku letošní hokejové sezony jsme přivítali v našich řadách nového kondičního trenéra Matěje Hájka. V rámci suché přípravy se Matěj soustřeďuje na komplexní fyzický rozvoj našich hráčů. Aktuálně se nejvíce věnuje kategoriím U13, U15 a U17. Zeptali jsme se ho na jeho plány, a jak hodnotí současnou kondici mladých hráčů.

Matěji, na co se zaměříš a co bys chtěl u hráčů zlepšit?

Mým cílem je zlepšit zejména jejich komplexní dovednostní výbavu, protože čím více motorických dovedností budou hráči ovládat, tím lépe budou schopni kontrolovat své tělo a využívat svoji sílu při jakékoliv činnosti, ať se bavíme o posilování, bruslení, střelbě či osobních soubojích. Většinu standardních cviků hráči znají, a proto bych rád do přípravy přinesl i nové prvky, které jim pomohou lépe rozvinout jejich výkonnost.

Jak se ti s mladými Vlky trénuje?

Naskočil jsem do nové sezóny a navíc po vynucené pandemické přestávce, proto jsem byl zvědavý, jakou chuť budou kluci do přípravy mít a moje současná zkušenost s hráči je velice dobrá. U mladých kluků je vidět radost z opětovné možnosti sportovat a zejména nás všechny těší, že můžeme opět kolektivně pracovat a bavit se hokejovou přípravou. Věřím, že další část přípravy se ponese v podobném duchu a podaří se nám udělat společně kvalitní práci.

Matěj Hájek (vlevo) a Tomáš Mětl (vpravo) při tréninku U13

 

Jak bys zhodnotil současnou kondici mladých hráčů po covidové pauze?

Zhodnotil bych jí jako slušnou, situace nebyla pro kolektivní sporty vůbec dobrá a kluci po fyzické stránce vynucenou přestávku přestáli velice dobře, zvlášť s přihlédnutím na to, že pro nikoho není snadné se donutit do fyzické práce, když není zápasové vytížení. Myslím si, že pokud absolvujeme zdárně kompletní předsezónní přípravu, tak covidová přestávka nebude na hráčích po fyzické stránce téměř poznat.

Prozraď nám, jaký sis připravil program pro jednotlivé kategorie?

U zmíněných tří kategorií je samozřejmě výrazný rozdíl v somatickém vývoji, a proto se snažím k tomu přihlédnout, obecně pro mladší kategorie (U13) zařazuji více obratnostně a koordinačně zaměřených tréninků, což je v jejich věku klíčové rozvinout, jinak by nebyly schopni se později snadno a rychle učit složitější cviky či hokejové pohyby, tréninky jsou více zaměřeny na obecnou zdatnost. U15 již začíná pracovat více se zaměřením na hokejovou problematiku a postupně se zařazují i silovější cvičení a komplexní tréninky. Pokud jde o dorosteneckou kategorii, tak v ní se již věnujeme začátkům specializovaných tréninků, začínáme s těžšími cviky v posilovně a najíždíme postupně na přípravu, kterou budou poté ve větší míře dělat v následné juniorské a dospělé kategorii.

 

Autor: Miroslav Salač

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!