Vlci rozstříleli pražskou Kobru

Napravit poslední nevydařené zápasy a vyhrát, to byl cíl jabloneckých hokejistů pro utkání s pražskou Kobrou. S vírou ve vítězství dorazila do Bráníka také početná skupina fanoušku Vlků a bylo je po celý zápas pořádně slyšet.

Lépe do zápasu vstoupili domácí a ve 4.minutě se ujali vedení. Vlci potřebovali na odpověď necelou minutu a půl. Na 1:1 srovnal Bříška. A to byl okamžik, kdy osud utkání převzali do svých rukou hosté. Za dalších 40 vteřin se již dostali do vedení a když v 10.minutě vstřelil třetí branku Moravec, sáhla Kobra ke střídání brankářů. Vlci v té době hráli velmi dobře, pozorně bránili a jejich výpady pokaždé hrozily brankou. A když doslova v poslední vteřině první třetiny zvýšil Brokeš na 4:1, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto.

Druhá třetina hostům moc nevyšla.  Vlci opustili svoji hru a nabídli domácím naději na zvrat. Antončík snížil na rozdíl dvou branek a Kobra hrozila z rychlých výpadů, ve kterých často přečíslovala obranu hostí. Ti hráli bezhlavě vpřed. Byla to tak trochu „divočina“. Naštěstí po snížení přišel faul na pronikajícího Bříšku a nařízené trestné střílení sám jmenovaný bravurně proměnil. Kobra odpověděla dokonce v oslabení a opět snížila, jenomže trefa Nevyhoštěného upravila skóre opět na rozdíl tří branek.

Drama v poslední části utkání se už nekonalo. Tomáš Demel k tomu dodal : Ve třetí části jsme se vrátili ke své hře, kontrolovali jsme hru a přidali ještě branku. Odehráli jsme těžký zápas a skvěle jsme ho zvládli.“ Podobně to viděl i Tomáš Brokeš: „Třetí třetina to už zas byla naše hra, přidali jsme ještě gól a prostě to dohráli.“ Autorem sedmé branky byl obránce Pilař. Do konce utkání zbývalo ještě více než deset minut, ale další gól nepadl, i když si jablonečtí fanoušci přáli „deset“.

Branky: 4.Chlapík (Kočovský,Novák), 24.Antončík (Čurda,Jedlička), 32.Novák (Antončík) – 6.Bříška (Víšek,Tondr L.), 6.Havlas (Babec, Mulač). 10. Moravec (Bříška), 20.Brokeš (Mulač,Čechura), 31.Bříška (TS), 39.Nevyhoštěný (Peřina,Pilař), 49.Pilař (Babec)

HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec 3:7  (1:4,2:2,0:1)

Vyloučení: 2:4          Využití: 0.0         V oslabení: 1:0

Sestava : Hosnedl (Hrstka) – Moravec, Tondr M., Čechura, Pavlů, Pilař, Holub, Zeman, Pulec – Víšek, Bříška,Tondr L. – Mulač, Brokeš, Babec – Nevyhoštěný, Havlas, Peřina – Gecko

Další zápas čeká Vlky již ve středu 7.února od 18 hodin. Na svém ledě uvítají celek Vrchlabí.
A v jeho středu možná i další hvězdu českého hokeje a NHL nedávné minulosti.