shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

VLCI S PAKOU USPĚLI I NAPOČTVRTÉ

HC VLCI – BK NOVÁ PAKA 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky : 26. Kačírek (Hric, Král), 27. Kapička (Brokeš, Abraham), 38. Plíhal (Kapička, Brokeš), 49. Kapička (Pavlů) – 45. Nezbeda, 50. Šípek (Serov)

Rozhodčí : Battěk – Hradil, Dědek

Vyloučení : 7:9

Využití : 2:0

V oslabení : 0:1

Diváci : 200

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Had, Pilek, Abraham, Mrkvička (C), Pavlů, Tržický, Bitman, Charvát, Kulda – Hric (A), Brokeš, Kapička (A) – Kačírek, Nevyhoštěný, P. Král – Homolka, Plíhal, Hájek – Bouřil. Hrající trenér: Plíhal.

BK Nová Paka: Vacek (Malyšev) – Hroudný, Jonáš, Suvorov (A), Leder, Junek, Serov, Šípek, Filip – Kerekanič, Krsek, Nezbeda (A) – Petrov, R. Klíma, Malík – Hnik (C), Paršakov, Janoušek – Netušil, Ivaščenko, Foerster. Trenér: A. Půlpán.

Nová Paka se pomalu stává oblíbeným soupeřem Vlků – v průběhu srpna a září se s tímto soupeřem střetli již napočtvrté a ani tentokrát Jablonec nezaváhal. Soupeř z Podkrkonoší přijel ale tentokrát s jasným odhodláním konečně proti Vlkům uspět a slušně zaplněné tribuny tak viděly svižný hokej hned od začátku zápasu.

V první třetině se ještě oba celky oťukávaly a branky nepadly ani při dvojnásobné početní výhodě, kterou si vyzkoušely oba týmy. Do černého se trefil až ve druhé třetině po perfektní souhře celého útoku a následném vyšachování novopacké obrany Matyáš Kačírek. Neuběhlo ani půl minuty a Michal Kapička předvedl nadšeným divákům proč patřil k nejlepším střelcům francouzské ligy, když svůj únik zakončil ukázkově nad levé rameno brankáře Vacka. Do konce druhé třetiny se pak ještě trefil zkušený Tomáš Plíhal, když se v přesilové hře nejrychleji zorientoval před hostující svatyní a zametl puk za bezmocného gólmana hostí.

Ve třetí části hry se prosadili už i novopačtí – agilní Nezbeda využil při vlastním oslabení zaváhání Vlků a vrátil hosty do hry. Za čtyři minuty však bylo opět na tribunách veselo – svůj druhý přesný zásah přidal střelec Kapička a následné Šípkovo snížení tak bylo vše, co Jablonec svému soupeři dovolil. Paka ještě zmáčkla Vlky v samém závěru, kdy přesilovou hru ještě znásobila odvoláním brankáře, ale domácí hráči většinu střel zblokovali a o zbytek se postaral s jistotou chytající Jakub Jelínek.

Po dvou odehraných kolech se tak Vlci vyhoupli na druhou příčku za zatím bezchybné Letňany. Svoji formu můžou jablonečtí hokejisté potvrdil už v sobotu, kdy se představí na ledě silného Mostu.

 

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!