shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vlci se “ambiciozního” favorita nezalekli

Dalším soupeřem jabloneckých hokejistů v těsném sledu byl celek, který se netají tím, že letošní sezóna by pro něj měla být postupová – Vrchlabí ! Poté, co Vrchlabí tým notně posílilo, se pasovalo do role favorita pro nastávající sezónu a favoritem také vrchlabští byli v tomto klání. A z hráčů hostí také sebevědomí jenom čišelo, od začátku výborně bruslili a vypadalo to na pořádný „kolotoč“.

   Domácí mužstvo, které nastoupilo opět v pozměněné sestavě oproti předcházejícím zápasům, se ale soupeře nezaleklo. Aktivita sice byla spíše na holích hostí, hned v první přesilové hře se ale v čase 4:52 domácí ujali vedení. Přesnou koncovku prokázal Tomáš Plíhal. Vedení Vlků hosty trochu „načalo“, jejich hra se přiostřila, jenže přišla další přesilovka domácích a opět se měnil stav na ukazateli. Jaroslav Tejko z levého kruhu překonal hostujícího gólmana a zvýšil vedení na 2:0. To ale mělo trvání pouze 10 vteřin – za hosty hned po rozehrání snižoval hráč, který se v minulosti objevil i v dresu Vlků – Pavel Mrňa. Stav zápasu tak sliboval do dalších částí hry boj. A bylo tomu tak.

   Hrálo se nahoru, dolu, častěji před domácí svatyní, kde ale stál pozorný Matěj Žajdlík, který svůj tým několikrát podržel. To na druhé straně se gólmanovi tolik nedařilo, když ho nejprve překonal přesným projektilem Lukáš Tondr a poté ve 38.minutě trochu kuriózním golem Michal Pavlů. Slibné tříbrankové vedení se změnilo těsně před koncem druhé části, když v přesilové hře snížil Patrik Urban.

   Případný nápor a pokus o zvrat v závěrečném dějství pak Vlci nepřipustili. Hned v úvodu v přesilovce přidal pátou branku Lukáš Tondr a Vlci pak pozorným bráněním dotáhli zápas do vítězného konce.

„Ukázalo se, že staré pořekadlo o tom, že výkon roste se soupeřem, stále platí. Vrchlabí přijelo s pověstí silného mužstva, trošku působili „namachrovaně“ s hláškami, že tady přeci nemůžou prohrát. Jak to dopadlo už víme, kluci to odbojovali, dařilo se nám v koncovce. Oproti minulým zápasům jsme podstatně lépe bránili a taky nám zachytal dobře gólman. Takže za mně dobrý ! „ hodnotil zápas vedoucí Vlků Březina

HC Vlci Jablonec : HC Stadion Vrchlabí 5 : 2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky : 5. Plíhal ( Mulač), 17. Tejko ( Bříška), 34. Tondr ( Bříška, Gecko), 38. Pavlů ( Bříška), 42. Tondr ( Bříška, Pavlů) – 17. Mrňa (Hozák, Jirků), 40. Urban ( Jirků, Hidveghy)

Vyloučení : 7:8 navíc Tondr (Jbc) osobní trest 10 min., Bendík (Vrch) osobní trest do konce zápasu

Využití :  3:1

Sestava Vlků : Žajdlík (Jelínek) – Mečíř, Pavlů, Havelka, Tržický, Zeman, Šuráň – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Mulač, Plíhal, Miškovský – Gecko, Švík, Tejko – Kotyza

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!