VRCHOL SEZÓNY DOROSTU JE TADY

Zákaz holení vyhlásili svým svěřencům trenéři poté, co hráči kategorie U17 uhájili před dotírajícím Novým Městem nad Metují třetí místo nadstavbové skupiny a probojovali se tak do čtyřčlenné baráže o Ligu dorostu. Nepsané pravidlo o odložení holících strojků a žiletek platí tradičně pro boje v play-off, pro mladé Vlky je právě tato nadstavbová část soutěže to pravé vyvrcholení sezóny, s play-off plně srovnatelné.

Jablonečtí dorostenci se krok za krokem postupně blíží k svému vytouženému cíli. V případě úspěchu a postupu do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže by se tak v příští sezóně ideálně doplňovali s nově budovaným týmem “mladšího dorostu”, který bude působit v Regionální lize ve stejné věkové kategorii. Na Vlky ale nečeká nic snadného, ze čtyř týmů v kvalifikaci postoupí do vyšší soutěže jen dva nejlepší. Již jistým soupeřem Jablonce je ambiciózní výběr prestižní hokejové akademie HTA Jaromíra Pytlíka Ice Dragons Telč, dalším bude pro trenéry Vlků jedna velká neznámá – HC Baník Sokolov. O poslední místo v kvalifikaci spolu svádí souboj HCM Warriors Brno a HC Lvi Břeclav. Od obou jihomoravských klubů se dá též očekávat kvalitní hokej s podporou diváků.

“Chtěli jsme asi uspět o trochu víc než naši soupeři, po zranění některých opor týmu jsme byli nuceni doplnit sestavu o některé nadějné starší žáky. V čele s famózním Robertem Leškem v brance jsme to nakonec zvládli,” komentuje postup do kvalifikace trenér Pavel Pošík. “Teď se musíme hlavně dát zdravotně dohromady, potrénovat a začít se soustředit na rozhodující zápasy. Věříme, že vše dotáhneme do vítězného konce.” A šéftrenér HC Jan Šuráň k tomu dodává : “Možnost zahrát si v příští sezóně druhou nejvyšší dorosteneckou ligu by bylo určitě velkou motivací i pro další šikovné hokejisty ročníků 2006 a 2007 v našem regionu, pro ně chceme na našem zimním stadionu uspořádat v půlce dubna tzv.Try-out.” Nezbývá než držet palce…

Redaktor: Tomáš Kubín