shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Žáci s přehledem přehráli Jičín. Liga jim startuje již dvanáctého v sobotu!

Poslední přípravná utkání před začátkem ligy sehrály týmy mladších a starších žáků na ledě Jičína. Generálka to byla úspěšná, Vlci potvrdili srpnové výhry nad stejným soupeřem z domácího ledu.
Mladší žáci jednoznačně přehrávali domácí tým již od samého začátku zápasu a s přibývajícím časem postupně narůstalo i skóre. Mladí Vlci se prosazovali jak po individuálních akcích, tak kombinační hrou. Jen jejich ukvapenost v zakončení uchránila domácí tým před ještě větším debaklem. Trenérská dvojice Šuráň – Klámrt měla tentokrát k dispozici téměř kompletní tým a tak si mohli hráči v průběhu již rozhodnutého zápasu vyzkoušet i výměnu jejich obvyklých postů. Ve druhé polovině
utkání se dostali ke slovu i domácí střelci, kýžený dvacátý zásah si Vlci ale nakonec stejně dopřáli. Starší žáci Jablonce nastoupili ke svému utkání se čtveřicí posil z Liberce a s vědomím dva týdny starého vysokého vítězství nad tímto soupeřem. I to bylo možnou příčinou částečného podcenění domácích, kteří s favorizovanými hosty sehráli překvapivě vyrovnaný zápas. Snaha jabloneckých hokejistů prosadit se individuálně narážela na dobře organizovanou hru Jičína a Vlci museli několikrát dotahovat brankový náskok statečně bojujících domácích. Ve třetí třetině se ale nakonec povedlo Vlkům zlomit zápas ve svůj prospěch, a to i navzdory jednostranně posuzovaným zákrokům s častým vylučováním na straně Vlků. Nepřesné řízení zápasu dvojicí rozhodčích bylo i příčinou vzrůstající
nervozity na ledě s následkem několika strkanic mezi hráči. Hokejisté s vlkem na dresech se ale nenechali zbytečně vyprovokovat a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

Krátký pozápasový rozhovor s hlavním trenérem Janem Šuráněm :
Za co bys dnes své svěřence pochválil, co se Ti naopak na jich hře
nelíbilo?
“V kategorii U13 se nám již oproti minulým zápasům začalo objevovat více přesných nahrávek. Naopak bych klukům vytkl neefektivitu v koncovce, která nám i přes množství gólů stále dělá problém. U U15 jsem nebyl spokojen s intenzitou, kterou naši hráči ve hře vytvořili. Vzhledem k tomu, že na led chodili neustále čerství, náš přístup k soupeři a přechod mezi pásmy nebyl ideální.”

Na co se s hráči zaměříš v tréninkovém procesu poslední týden před
začátkem ligy?
“To jak s hráči pracujeme neovlivňuje, jestli začíná soutěž, či jsme uprostřed ní. Neustále se u obou kategorií zaměřujeme na podobné věci, které jsou stěžejní pro rozvoj hráčů v jejich letech.”

Jaký styl hry bys s hráči obou kategorií chtěl předvádět?
“Rozhodně útočný hokej s rychlým přístupem k soupeři. Nechceme hráčům ale zamotávat hlavu v takto brzkém věku nějakými taktickými pokyny.”

Začínáte již v sobotu 12.9.na domácím ledě s Varnsdorfem, co od těchto
utkání očekáváš?
“Nedokáži si udělat obrázek, jak na tom v obou kategoriích budou ostatní týmy. Cíleně jsme ani s žádným z nich až na Liberec nehráli v přípravě, jelikož chceme, aby naši hráči měli program pestrý. Asi se budeme nechat překvapit.”

Galerie:

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!