Ze „Dvora“ bez bodů a Nevyhoštěného

Nevídanou brankovou přestřelku a také nevídaný výkon rozhodčího viděli diváci utkání ve Dvoře Králové. Vedoucí tým soutěže, jablonečtí Vlci odešli z tohoto klání poražení a také notně „vytočení“. Ještě více než jim, se totiž zápas nepovedl rozhodčímu Markovskému. Přitom úvod utkání nic takového nenaznačoval.

Lépe do něj vykročili domácí borci, jejichž první střela na branku Vlků znamenala vedení v zápase. Domácí tým velmi dobře bruslil, jeho rychlé prohozy činily obraně hostí problémy. Vlci postupně hru vyrovnali a dostávali se častěji před domácí svatyni. A v 18.minutě se dočkali, když na přihrávku Bříšky si sjel mezi kruhy Moravec a střílel přesně.

Pak to přišlo ….

O pár vteřin později přišel okamžik, který rozhodl o osudu zápasu. Nevyhoštěný při dojíždění kotouče sekl domácího brankáře do lapačky, rozhodčí signalizoval vyloučení a když se rozčilující hráč rozjel k sudímu, srazil se z čárovým rozhodčím. To posoudil sudí jako napadení, následoval „trest ve hře“ – to je vyloučení do konce utkání a následný disciplinární trest ! A také přišla pětiminutová přesilovka domácích. Ti ji sehráli excelentně a využili ji ke vstřelení tří branek ! A přišla další „velká“ chvíle pro sudí . Čtvrté brance domácích předcházel faul a když hosté protestovali, ukázal rozhodčí další „trest ve hře“ . Postiženým měl být Pavlů. Následovaly několika minutové debaty s verdiktem „ konec zápasu „ !

Fraška ale neskončila !

Po dalších debatách, kdy se z tribun začalo ozývat „ my chceme hokej „, přišel překvapivý verdikt – byla to chyba , TH se ruší a zápas pokračuje! A pokračoval. Vlci vrhli vše do útoku a snížili. Jenže vzápětí vyrobili hrubku v obraně a domácí zvýšili na 5:2. A v čase 35:50 dokonce zvýšili na 6:2. Hosté se nevzdávali – po trefě Pavlů byl opět rozdíl tří branek a naděje žili. Jenže další hrubka – náhra na hokejku soupeře, bezmocný Hosnedl a do kabin se odcházelo za stavu téměř beznadějného – 7:3 pro Dvůr Králové.

Vlci se ale nevzdali a poslední část hry se odehrávala v jejich režii. Když pomineme hodně nepřesného (oboustranně) rozhodčího, pak byl k vidění pohledný, rušný hokej. Branky padaly také – do domácí sítě! Po trefách Bříšky, Gecka a Víška byl brankový rozdíl čtyři minuty před koncem pouze minimální – jednobrankový. Schylovalo se k závěrečnému náporu hostí a domácí se báli o výsledek. Ve chvíli, kdy se schylovalo k power play Vlků, necelé dvě minuty před koncem sudí opět zasáhl – na trestnou putoval jablonecký Čechura ( zřejmě právem ). Vlci i tak zkusili hru bez gólmana, jenže v útočném pásmu ztratili kotouč a domácí útok se řítil na osamoceného Pavlů a prázdnou branku. Pavlů ve snaze vykleknout proti střele posunul branku a přestože rána mířila úplně mimo, rozhodčí to kvalifikoval jako technický gól !

Naděje Vlků padli a dobře hrající domácí tak mohli slavit vítězství. Vytočený trenér hostí Tomáš Demel se nechtěl k utkání vyjadřovat a krátce tak mluvil jen vedoucí Josef Březina : „rozhodující pro vývoj zápasu bylo vyloučení Nevyhoštěného. Verdikt rozhodčích bylo hodně kontroverzní a když pak předvedli tu komedii s dalším ” téháčkem ” , ukončením a pak neukončením zápasu, tak to byl vrchol. Prostě to nezvládli. A nám pak chybělo trochu štěstí, abychom zápas alespoň zremízovali. Jak je to přesně s uznáním technické branky se musíme ještě podívat. Překvapení tím byli všichni. Nicméně je nutné uznat, že domácí hráli opravdu dobře„.

HC Dvůr Králové : HC Vlci Jablonec 8 : 6 (1:1,6:2,1:3)

Branky: 2. Kmošek (Antonov, Ježek), 21. Valášek (Hamerský), 22. Hrazdíra (Pozdnyakov, Hlaváč), 24. Hrazdíra (Hlaváč, Pozdnykov), 28. Valášek (Luštinec, Petira), 34. Petira, 37. Valášek, 60. Hrazdíra – 18. Moravec (Bříška, Tondr), 26. Tondr (Bříska), 36. Pavlů (Gecko, Havlas), 45. Bříška (Zeman), 53. Gecko (Víšek), 55. Víšek (Pavlů)

Vyloučení : 7:5 , navíc Nevyhoštěný (Jbc) 5 min + trest ve hře            Využití : 3:2

Sestava : Hosnedl – Moravec, Zeman, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný (19. Gecko) – Mulač, Brokeš, Babec