Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Ze Sokolova nakonec bez bodů

Domácí tým využil minulá zaváhání hostů a posunul se na první místo tabulky. Na ledě domácích se hrálo o to, jestli se na vedoucí příčku vrátí Vlci nebo zda si pozici upevní Baník Sokolov. Ten byl tím, kdo zpočátku diktoval tempo utkání. Jenomže jablonečtí hráči s přibývajícím časem hru částečně vyrovnali. V 16.minutě, při vlastním oslabení, vstřelili vedoucí branku, když po úniku Víška přesně zakončoval Havlas.

Jednobrankové vedení drželi Vlci až do 36.minuty, kdy se v té chvíli dominující domácí dočkali vyrovnávacího gólu. A o dvě minuty později využili ještě přesilovou hru a ujali se vedení. Jestliže prostřední část hry patřila Sokolovu, pak třetí třetina byla zcela v režii Vlků. Hned v jejím úvodu vyrovnal na 2:2 Víšek. A další šance hostů na sebe nenechaly dlouho čekat. Jenže Havlas, Babec, Peřina ani Víšek domácího gólmana překonat nedokázali. Zisk tří bodů měli Vlci v těchto chvílích na dosah. Pak ale přišla pohroma !!

V 50.minutě možná jediné zaváhání hostující obrany využili domácí a tečovanou střelou si zajistili plný bodový zisk. Bylo to ve chvílích, kdy už se pomalu schylovalo k prodloužení. Závěrečná hra Vlků bez brankáře pak znamenala jen čtvrtou trefu Baníku do prázdné jablonecké branky. Vlci tak odjeli bez bodu a jejich výsledková mizérie pokračuje, a to i přes dobrý výkon, který předvedli.

K zápasu uvedl vedoucí týmu Josef Březina: „Do Sokolova jsme jeli s cílem přivézt body. A tomu jsme také podřídili hru. Domácím patřil sice úvod zápasu, my jsme srovnali a šli do vedení. Bohužel jsme si vybrali slabší chvíli ve druhé části hry, kdy nás domácí přehrávali a dokázali to dvěma brankami vyjádřit. Poslední třetina byla naprosto v naší režii. Byli jsme lepším týmem, vyrovnali jsme. Ale nedali jsme ani stoprocentní šance. A bohužel, bez gólů se vyhrávat nedá. Zdálo se, že bychom mohli sáhnout i na tři body. V závěru, když oba týmy hrály s vidinou dohrát to a jít do prodloužení, tak jsme udělali chybu v obranné činnosti a domácí do vedení šli. Ani závěrečná power play nic nezměnila, naopak, dostali jsme čtvrtý gól do prázdné branky.“

Z ledu domácího celku zaznělo, že Jablonec se v utkání představil v dobrém světle, velmi dobře bránil, podnikal nebezpečné výpady a ve třetí třetině byl i lepším celkem. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na domácí stranu.

HC Baník Sokolov – HC Vlci Jablonec 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 36. Račanský (Čejka, Zadražil), 39. Hruška (Rohan, Šik), 58. Šmejc (Michálek, Trapl), 60. Hruška (Přindiš) – 16. Havlas (Víšek), 42. Víšek (Peřina)

Sestava : Hosnedl – Moravec, M. Tondr, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař – Nevyhoštěný, Bříška, L. Tondr – Víšek, Havlas, Peřina – Mulač, Brokeš, Babec – Gecko

Vyloučení – 5:8 navíc Šik (SOK) – Bříška (JAB) oba 2+2 hrubost

Využití –  1:0               V oslabení – 0:1

Foto : HC Sokolov