shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Změny v pravidlech nejmenších? “Nejpodstatnější je prostředí, v jakém děti hrají a jejich zapálení pro hru,” komentuje šéftrenér Šuráň

Mládežnický hokej v Libereckém kraji dostál zásadních změn. Do 5 třídy se opět mění styl, jakými budou děti hrát minihokej.

V praxi se bude jednat zejména o změny, které zlepší plynulost hry a zajistí četnější frekvenci herních situací, které jsou pro rozvoj mladých hráčů důležité.

U zápasů těch nejmenších by se hra prakticky neměla přerušovat. Například po vstřeleném gólu se bude rozehrávat od branky inkasujícího týmu, přičemž bude mít soupeř možnost napadat okamžitě po vyjetí za polovinu hřiště. V případě, že kotouč opustí hrací plochu, rozhodčí okamžitě vhodí do hry nový a nebude se provádět buly. Změn dozná také třeba posuzování ofsajdů, způsob střídání, či posuzování trestů.

Ještě více budou změny znát u zápasů páté třídy, které se už hrají formou velkého hokeje. Ani u této kategorie se téměř nebude přerušovat, s výjimkou faulů a konců jednotlivých třetin. Po nedovoleném zákroku nicméně nebude následovat vyloučení hráče, nýbrž trestné střílení poškozeného týmu, po kterém bude hra ihned pokračovat bez následného vhazování.

Jsme přesvědčení, že minimálně na úrovni prvního stupně základní školy by měl hokej být zejména zábavou. Je důležité děti nesvazovat taktickými pokyny, omezit návodný koučink a nechat hráče vyhodnocovat herní situace dle vlastního uvážení.

“Nejpodstatnější je prostředí, v jakém děti hrají a jejich zapálení pro hru, které v nich vyvoláváme my, jako trenéři, jejich rodiče a okolí. Proto všechny prosím o to, aby prioritně neřešili, jestli jezdíme nájezdy tak, nebo tak, ale snažili se naše hráče vést v pozitivním emočním duchu a vytvořili kvalitní prostředí pro rozvoj dětí, které potom rozhoduje. Věřím, že zavedené změny rozhodně přispějí ke zvýšení vytíženosti hráčů v utkáních, což je důležité při rozvoji jejich herního myšlení – danou situaci zažijí vícekrát a naučí se ji emočně řešit.” Komentuje změny šéftrenér Jan Šuráň

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!