21.1. 2024 proběhla na zimním stadionu akce POJĎ HRÁT HOKEJ

V neděli 21.01. 2024 se v Jablonci nad Nisou na zimním stadionu uskutečnila akce POJĎ HRÁT HOKEJ pod záštitou Českého hokeje v rámci Týdne hokeje. Celkem si akci přišlo vyzkoušet 25 dětí. A pro velkou část z nich to bylo první setkání s ledovou plochou.

Účastníky čekala nejprve registrace ve formě online formuláře, kde byl k dipozici počítač anebo fomou QR kódu vyplňovali přihlášky rodiče. Následně obdržely děti drobné dárky od partnerů akce. Poté se společně mohli vydat do útrob stadionu, kde na ně čekal doprovodný program. Zde si mohli, vyzkoušet střelbu na branku a seznámit se s hokejovou výstrojí.

Pro rodiče byla mezitím připravena přednáška, kde bylo odprezentováno, co obnáší mít doma malého hokejistu. Nadšení z aktivit mimo led u dětí přetrvávalo i během oblékání a všichni natěšení účastníci vyrazili na led.

Na ledě připravili trenéři pro děti zábavný a pestrý program. V rámci jedné z aktivit byly dětem zapůjčeny hokejky a děti měly možnost vstřelit svůj vůbec první gól do hokejové branky. Ve středu hřiště si úplní nováčci vyzkoušeli své první krůčky s hrazdičkou pod dohledem trenérů. Součástí dopoledne bylo společné focení.

Po celou dobu hladkého průběhu akce byla na zimním stadionu pohodová a přátelská atmosféra, kterou si kromě usměvavých dětí pochvalovali i rodiče.

Týden hokeje je celorepubliková akce, která dává možnost dětem přijít si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou. Jsme rádi, že náš klub je již řadu let součástí této akce.