LETCI ODLÉTLI Z JABLONCE SE TŘEMI BODY

HC VLCI – HC LETCI LETŇANY 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Pavlů, 28. Charvát (Hric), 30. Plíhal (Brokeš) – 2. Vacín (Hlaváč), 18. Poul (Řepík, Lokajíček), 40. Řepík (Kastner, Lokajíček), 48. Hozák (Wojnar), 52. Hozák (Poul, Zedek)
Rozhodčí : Kraval – Hradil, Dědek.
Vyloučení : 4:5
Využití : 1:0
V oslabení : 0:0
Diváci : 210

HC Letci Letňany : Zeithaml – Fiala, Kučera, Lokajíček, Zedek, Pika, Hanuš, Kolářík, Guryevskiy – Pejchal T., Hozák, Arnošt – Pejchal K., Wojnar, Řepík – Hlaváč, Vacín, Hrala – Kastner, Poul, Turek
Trenér : J.Nedvěd

HC Vlci Jablonec nad Nisou : Král – Starý, Tržický, Pavlů, Abraham, Charvát, Had – Hájek, Kapička, Nevyhoštěný – Bajer, Homolka, Brokeš – Jakubec, Jursa, Hric – Plíhal, Bitman, Kačírek – Křepelka
Hrající trenér : T.Plíhal

Domácí Vlci chtěli v důležitém sobotním utkání II.ligy naplno bodovat a dotáhnout se tak v tabulce na svého soupeře, v zápase plném zvratů se jim to ale nepodařilo a slavit tak mohli Letci z pražských Letňan.

Do utkání vstoupili lépe hosté, už po minutě a půl nepokryla obrana Vlků volného Vacína, kterého našla přesnou přihrávkou legenda českého hokeje v dresu Letců Jan Hlaváč. Domácím se nedala upřít snaha o vyrovnání, kromě nevyužitých přesilovek se ale Vlkům nedařilo udržet hru v útočné třetině, a když už se jablonečtí dostali do střelecké šance, byl na místě pozorný brankář Letců Zeithaml. Dobře bruslící hosté přidali druhou trefu po dalším nedůsledném bránění prostoru před Janem Králem. Ten dostal příležitost v brance Vlků kvůli absenci zraněných Jelínka a Krofty a zejména ve druhé třetině si připsal několik výborných zákroků.

Druhá dvacetiminutovka vyšla Vlkům již mnohem lépe – po dvou minutách se po samostatné akci přesně trefil kapitán Michal Pavlů a ještě do poloviny zápasu se podařilo domácím překlopit skóre na svoji stranu po krásných gólech Adama Charváta a Tomáše Plíhala. Letci poté zlepšili napadání a zamkli Vlky v jejich obraném pásmu. Domácí se snažili hrozit z rychlých protiútoků a k vidění tak byl výborný hokej ve vysokém tempu. Hosté se dvanáct sekund před druhou přestávkou přece jen prosadili z nenápadné střely z úhlu nad Královo rameno.

V třetí části definitivně překlopili výborně hrající hosté zápas na svoji stranu dvěma zásahy kapitána Hozáka, oběma z nich ale předcházely neodpískané fauly na domácí hráče. Vlci poté již nenašli dostatek sil ještě utkání zdramatizovat a domů tak „odlétly“ Letňany s výhrou a důležitými třemi body.