Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vítězná serie Vlků nekončí

Sedm zápasů v řadě nepoznali Vlci hořkost porážky a na vítězné vlně chtěli pokračovat i v zápase proti Děčínu. Zvláště když poslední tři utkání odehráli jablonečané na ledě soupeřů a radost z vítězství si zaslouží i natěšený domácí fanoušek. Děčín ale rozhodně není snadným soupeřem, opírá se o výkony zkušených borců a oporu má i v mužích s maskou mezi třemi tyčemi. V Jablonci dostal přednost Volke a od začátku rychlého utkání ukazoval oprávněnost své volby.

Hra se totiž přelévala z jedné strany na druhou, více do šancí se ale dostávali Vlci. Jenže jak to bývá, když šance nevyužiješ, inkasuješ. Děčín v 10.minutě šel do vedení a vypadalo to, že se dostane „na koně“. Odpověď ale přišla rychle. Bříška se zmocnil kotouče ve vlastním obranném pásmu, projel celým hřištěm jako by tam místo soupeřů byly kuželky a úspěšně zakončil. 1:1 byl stav, kterým pak končila první třetina.

I v té druhé byl k vidění rychlý hokej z obou stran, více ze hry ale měli opět Vlci. I když některé situace před domácím Jelínkem také nebyli jednoduché. Větší důraz v koncovce však byl na domácí straně a výsledkem byla vedouci branky z hole Frka.

Definitivní rozhodnutí pak přinesla v poslední třetině pasáž mezi 45. a 50.minutou. V ní Vlci vstřelili tři branky a do konce utkání pak soupeře k jakékoliv korekci výsledku nepustili. Ač to tak podle počtu vyloučení nevypadá, hra se závěrečné fázi dost přitvrdila zvlášť seker ze strany hostí bylo více než dost. Rozhodčí si však ponechali nadhled a dovedli zápas v klidu do konce.

Vlci tak vítěznou sérii navýšili o již osmý zápas a jdou tak se sebevědomím do středečního domácího klání s celkem Vrchlabí. Tomu se v poslední době příliš nedaří a snad se na tom nic nezmění ani ve středu.

HC Vlci Jablonec – HC Děčín 5 : 1 (1:1,1:0,3:0)

Branky: 11.Bříška (Plíhal), 33.Frk (Pilař, Homolka), 45.Abraham (Mrkvička, Bříška), 47.Homolka (Babec), 50.Maďar (Mulač, Pavlů) – 10. Kopta (Drašar)

Vyloučení : 2:2     Využití : 1:0

Sestava: Jelínek (Hrstka) – Mrkvička, Abraham, Pilař, Havelka ,Pavlů, Čechura, Melovič – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk, Homolka, Babec – Nezbeda