shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Vlci do třetice vítězně, rozhodla první třetina

 Kobra Praha – tradičně těžký soupeř čekal na jablonecké hokejisty v sobotním podvečeru. Kobra měla v minulých ročnících ambice na postup, ovšem stopku ji vystavili vždy Vlci. A tak se dal očekávat urputný boj. Lépe vstoupili do utkání hosté, kteří dostali domácí celek v úvodu pod tlak.

  Pomohlo k tomu i vyloučení Žaluda hned po 36 vteřinách hry. Vlci však tuto situaci „ustáli“ a byli to oni, kdo se ujal v zápase vedení. Postaral se o to v šesté minutě Babec, z jehož hole se poskakující kotouč dostal za záda hostujícího gólmana Moučka. Kobra ale nadále hrozila a domácí Hosnedl si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. Větší klid Vlkům přinesla až druhá branka, o kterou se postaral ve 14.minutě Kamil Bříška. A když přidal v 18.minutě svou druhou, taky trochu kuriózní, branku Babec, zdálo se být rozhodnuto. Takhle své dvě trefy viděl Jiří Babec: „Nebyly to žádné pěkné góly. Při tom prvním nám poskakoval kotouč mezi nohama a já do toho nějak plácnul, gólman to nečekal a projelo mu to pod nohou. No a druhého gólu jsem jel napadat, hráč který měl kotouč mne trefil a já to pak nějak protlačil pod gólmanem„.

  Rozhodnuto však zdaleka nebylo. Hosté do druhé třetiny vystřídali brankáře a přidali na tempu. Vlci naopak zvolnili a pustili soupeře do zápasu. A tak čisté konto na straně domácího celku bylo dlouho hlavně zásluhou výborného Hosnedla. Ve 27.minutě však musel kapitulovat, když ho překonal Dominik Steiner. A na drama bylo zaděláno. Vlci se však dokázali přeci jen zvednout a další branku soupeři již nedovolili. S hrou ve druhé části však domácí trenér Tomáš Demel moc spokojený nebyl.

  Do závěrečné části se tak nastupovalo s dvoubrankovým vedením Vlků a s očekáváním náporu hostí. Vítr z plachet jim ale vzal Jan Víšek, který se v přesilové hře prosadil pěknou střelou z levého kruhu. Domácí hráči pak již soupeře nepustili do žádného tlaku, i když na ledě přibývalo nervozity. Z té ale pramenila častější vyloučení hráčů Kobry a tím se jim vzdalovala vidina šancí něco se zápasem udělat. A když pátou branku do jejich sítě přidal po pěkné akci Lukáše Tondra jeho parťák Kamil Bříška, bylo definitivně „hotovo“. Vzrušení v hledišti i na ledě pak přinesl nevybíravý zákrok na Michala Nevyhoštěného, po kterém musel domácí útočník předčasně do kabin.

HC Vlci Jablonec nad Nisou  – HC Kobra Praha 5:1 (3:0, 0:1, 2:0) 

Branky: 6.Babec (Mulač,Brokeš), 14.Bříška (Homolka,Tondr L.), 18.Babec, 44.Víšek (Havlas,Pavlů), 54.Bříška (Tondr L.,Moravec) – 27.Steiner (Slanina,Novák)

Vyloučení – 5:8     Využití – 1:0

Sestava Jablonce : Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Holub,Tondr M., Zeman, Pilař – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Peřina, Frk

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!