Konec II. ligy v Jablonci nad Nisou

Vážení fanoušci a přátelé hokeje, musíme bohužel potvrdit smutnou zprávu, že se II. liga letos v Jablonci n. N. hrát nebude. Jednatel Sportu Jablonec s.r.o. Štěpán Matek nám ukončil smluvní vztah na základě kterého náš klub zajišťoval činnost vedoucího zimního stadionu a organizaci využití ledové plochy. Tato smlouva byla dne 17. 5. 2023 s okamžitou platností a bez udání důvodu vypovězena. Od té doby jsme neobdrželi žádné závazné informace, jaký bude další vývoj. Zdali budou řádně a včas odstraněny veškeré závady na stadionu, kdo bude řídit chod a organizaci na zimním stadionu. Teprve dnes 31.5. 2023  jsme se dozvěděli, že činnost vedoucího Městského zimního stadionu bude nově vykonávat provozní ředitel Fotbalového klubu Jablonec Kalcojanis.

Jednatel Matek nám nebyl schopen včas poskytnout závaznou záruku, že bude zimní stadion začátkem srpna provozuschopný, že bude na stadionu k dispozici alespoň jedna funkční rolba. Bez těchto záruk nelze splnit licenční podmínky požadované ČSLH pro působení A-týmu ve II.lize ČR. Na základě toho jsme se rozhodli neriskovat. Město Jablonec nad Nisou nepřispívá na II. ligu hokeje ani korunou. Klub každoročně shání na provozování II. ligy hokeje sponzorské peníze a nemůže si dovolit jakékoliv nehospodárné ztráty díky nekoncepčnímu vedení zimního stadionu. Nechceme a nemůžeme v nové sezóně zneužívat sponzorské peníze určené na hokejovou činnost na dotování manažerských chyb, kdy provozovatel stadionu nenese žádnou smluvní odpovědnost za zrušené zápasy. Statisícové ztráty za minulé zrušené zápasy nám nikdo neuhradil. Veškeré náklady (pokuty, úhrady za autobusy soupeře, rozhodčí atd.) šly k tíži klubu.

Náš plánovaný rozpočet na druhou ligu na letošní sezonu byl 4 miliony korun, což je nejnižší rozpočet na druhou ligu v České republice. Pro úplnost dodáváme, že město Jablonec nad Nisou je jediné město v České republice, která nepřispívá na II. ligový hokej ani korunou. Dnes se objevila informace, že z krajské soutěže postupující hokejový klub Kralupy získal od města Kralupy na druholigovou činnost A mužstva na tři roky přes 18 milionů korun.

Moc jsme chtěli pokračovat v hraní II.ligy hokeje. Chtěli jsme letos bojovat o účast v play-off. Sestavili jsme a domluvili kompletní hráčský tým. Bohužel včera byla poslední možnost k zachránění II. ligy v Jablonci. Dnes složitě vysvětlujeme všem nasmlouvaným hráčům a sponzorům, že se II. liga v Jablonci hrát nebude. Nechtěli jsme, aby licence propadla, tak jsme ji za 1,- Kč postoupili do Hronova. Velmi nás mrzí, že jednatel Matek svým nezodpovědným manažerským přístupem poškodil vás více než 1 500 hokejových fanoušků, kteří nás sledujete na facebooku a na webových stránkách a občas jste přišli fandit našemu Áčku.

HC VLCI JABLONEC