Dagmar Březinová, Jablonecký deník: “Šanci dostanou ti hráči, kteří mají zájem se rozvíjet.”

Jaká bude budoucnost jabloneckého hokeje? Vedení klubu má jasno, komu a čemu dá zelenou.

Nové vedení klubu, které začalo pracovat od září minulého roku, si jako hlavní úkol dali rozvoj mládežnického hokeje. „Chceme, aby každý tým mládeže měl svůj jasný cíl, úkol a perspektivu, kam se bude ubírat a čeho může dosáhnout. To v minulé koncepci chybělo. Dalším naším úkolem je vytvořit kategorii juniorů a dát jim možnost plynule přejít do A-týmu. Úkol je to těžký. Víme, že úroveň druhé ligy je vysoká. Ale věříme, že jsme schopni mládeži poskytnout takové zázemí a servis, které je dovede co nejdál, třeba až do druhé ligy. To je náš hlavní a zásadní cíl, který dosud nebyl,“ zdůraznil hlavní prioritu HC Vlci jeho šéftrenér Jan Šuráň.

Dodal, že nové vedení klubu přehodilo výhybku a vsadí plnou měrou na výchovu mladé generace. Jeho představa je taková, že do A-týmu bude klub mít možnost čerpat z vlastních odchovanců. „I pro diváky je určitě zajímavější takový zápas, ve kterém se na ledě objeví místní známé tváře, které příznivci hokeje znají. A určitě to bude mít vliv pak i na návštěvnost.“

Aktuálně vedení klubu připravilo Program rozvoje jabloneckého hokeje, jehož součástí je několik projektů zaměřených na hlavní úkoly klubu a jejich realizaci.

„Jedná se hlavně o nové trendy a tréninkové metody mládeže. Máme soubor metodických materiálů, které vedou ke splnění těchto úkolů – samozřejmě ho neustále aktualizujeme. Je to unikátní vize naší cesty, po které se chceme do budoucna ubírat. Pro trenéry jsme vytvořili nové systémy, chceme využívat víc také IT technologie třeba k analýze hráčů. Chystáme novinku v podobě klubového systému, ve kterém jsou všechna potřebná data o hráčích. U některých kategorií jsme začali hodně využívat videozáznamy a pokročilou herní analýzu. Tento směr v předchozích letech neexistoval. Myslím, že jsme udělali už velký pokrok a budeme na těchto oblastech pracovat dál,“ nastínil budoucnost jabloneckého hokeje Jan Šuráň.

Na otázku, jestli má klub pro Vlky dostatek trenérů, uvedl: „Určitě další trenéry uvítáme. Hlavně potřebujeme ještě jednoho profesionála na „full-time“. Abychom se posunuli dál, tak nemůžeme pracovat jen v několika lidech, musíme neustále dotvářet a doplňovat tým těmi nejpovolanějšími lidmi. Máme připravenou vizi, díky které se chceme posunout dál. Základem je změna prostředí, chceme s hráči, kteří se chtějí rozvíjet, pracovat systematicky, nenutit je, ale dát jim možnost na sobě stále pracovat. Snažíme se fungovat jako mentoři a působit na hráče tak, aby díky pozitivní atmosféře měli zájem se stále zlepšovat. Dostávají příležitosti. Pokud je nevyužívají, je to na nich, ale my hledáme ty, kteří ano. Pokud hráči ráno dobrovolně stávají a chodí na tréninky navíc, to jsou kluci, se kterými chceme pracovat, samo se tak hokejové prostředí a složení kolektivu vytříbí.“

Zdroj: https://jablonecky.denik.cz/hokej_region/seftrener-vlku-sanci-maji-ti-hraci-kteri-maji-zajem-se-rozvijet-20200412.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-text5